اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

ایرنا و ستاد مبارزه با مواد مخدر تفاهمنامه همکاری امضا کردند

ایرنا و ستاد مبارزه با مواد مخدر تفاهمنامه همکاری امضا کردند

سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و ستاد مبارزه با مواد مخدر در پنجمین روز از هفته مبارزه با مواد مخدر تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

این تفاهمنامه روز چهارشنبه و در پی دیدار سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از ایرنا، به امضای محمدرضا نوروزپور مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی و امیرحسین یاوری معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر رسید.

این تفاهمنامه در هفت ماده تنظیم شده و همکاری متقابل در زمینه های فرهنگی، ترویجی و آموزشی با موضوعات یاریگران زندگی در زمینه های پیشگیری از گرایش به مصرف مواد مخدر، توسعه مشارکت های مردمی در مبارزه با مواد مخدر، درمان و کاهش آسیب در بین معتادان، تقویت حمایت های اجتماعی از بهبود یافتگان و مقابله و مبارزه با تولیدکنندگان و توزیع کنندگان خرد و کلان مواد مخدر از جمله موارد آن است.

سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر پیش از امضای این تفاهمنامه در نشستی که با حضور پروین داداندیش مشاور اجتماعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدرضا نوروزپور مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران کل ایرنا برگزار شد، گفت:‌ ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه مقابله دستاوردهای خوبی داشته اما در حوزه پیشگیری و درمان و توانمند سازی نیاز به فعالیت های بیشتری دارد.

وی بر نقش پررنگ رسانه ها در تبیین آسیب های مواد مخدر تاکید کرد و افزود: پیشگیری و درمان و توانمند سازی باید به یک دغدغه تبدیل شود.

مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز در این نشست گفت:‌ یکی از رسالت های رسانه فرهنگسازی و کمک به جلوگیری از شیوع مصرف مواد مخدر در جامعه است و خبرگزاری ایرنا به علت برخورداری از سرمایه بسیار حائز اهمیت نیروهای متخصص و آشنا به مسایل فرهنگی و اجتماعی، پا به میدان نهاده است.

محمدرضا نوروزپور تاکید کرد: اکنون در مسیر مقابله با مواد مخدر به فرهنگسازی و تجهیز ابزارهای جدید نیاز است تا در سایه اقدامات فرهنگی و جهاد مستمر، به ریشه کنی مواد مخدر و آسیب های آن رسید.
پس از امضای تفاهمنامه همکاری های مشترک، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از تحریریه ایرنا دیدن کرد و ضمن گفت وگو با خبرنگاران، در جریان روند تولید و انتشار اخبار قرار گرفت.

پنجمین روز از هفته مبارزه با مواد مخدر با عنوان مشارکت خیرین، بهره گیری از ظرفیت های مردمی و تقویت برنامه های کاهش تقاضا نامگذاری شده است.

همزمان با فرارسیدن ۲۶ ژوئن(ششم تیر ماه) روز جهانی مواد مخدر، در تقویم رسمی کشور از ۳۱ خرداد تا ششم تیر ماه هفته مبارزه با مواد مخدر نام گرفته است.

/ایرنا

کپی