اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

ترامپ: شرم‌آور است که کنگره درباره سوزاندن پرچم آمریکا کاری نمی‌کند

ترامپ: شرم‌آور است که کنگره درباره سوزاندن پرچم آمریکا کاری نمی‌کند

رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (چهارشنبه) در پیامی توییتری نوشت: مایه شرم است که کنگره در مورد افراد پست و حقیری که پرچم آمریکا را می‌سوزانند، کاری انجام نمی‌دهد. این روند باید متوقف شود، همین حالا!

 دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که پیشتر گفته بود کسانی که حین اعتراضات اقدام به سوزاندن پرچم آمریکا می‌کنند باید با مجازات حبس مواجه شوند، در پیامی توییتری از کنگره خواست تا درباره مجازات پرچم‌سوزی در آمریکا فورا اقدام کند.

پیشتر ترامپ در توئیتی نوشت، سناتور تیم اسکات و سناتورهای جمهوری‌خواه به زودی لایحه‌ای را برای تصویب ارائه می‌دهند که به گفته او «بزرگ» و «قانونِ عدالت» خواهد بود. ترامپ گفت، این قانون به افراد «رنگین‌پوست» و پلیس مربوط می‌شود. او افزود: «این قانون بسیار عالی خواهد بود و اعتماد را دوباره احیا خواهد کرد و جوامع را امن نگه می‌دارد.»

ترامپ ابراز امیدواری کرد که این طرح در اسرع وقت تصویب و با امضای او به یک قانون تبدیل شود.

پیشتر رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد، قصد دارد یک فرمان اجرائی برای حفاظت از بناهای تاریخی کشورش صادر کند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که معترضان مجسمه‌های شخصیت‌های تاریخی را در چندین ایالت آمریکا تخریب کردند. از مهمترین آن‌ها مجسمه کریستوف کلمب و مجسمه جورج واشنگتن، اولین رئیس جمهوری آمریکا بود.

ترامپ روز سه‌شنبه هشدار داد، که براساس قانون محافظت از یادبود «جنگجویان اولیه آمریکا»، جرم تخریب مجسمه‌ها و نمادهای ملی تا ۱۰ سال زندان به همراه دارد. او از طریق توییتر به خرابکاران هشدار داد و گفت: «مراقب باشید.»

به گزارش شبکه خبری العربیه، طی روزهای گذشته، رئیس جمهوری آمریکا تخریب تندیس‌های تاریخی در این کشور توسط کسانی که آن‌ها را به عنوان "اراذل و اوباش" توصیف کرد، به شدت مورد انتقاد قرار داد ، خصوصاً پس از اینکه در شبکه‌های اجتماعی کلیپ‌های ویدئویی منتشر شد که در آن نشان می‌دهد تعدادی از معترضان مجسمه‌های تاریخی را مورد حمله قرار می‌دهند./ایسنا

کپی