اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

حج تمتع امسال برگزار نمی‌شود

حج تمتع امسال برگزار نمی‌شود

بعثه رهبر معظم انقلاب و سازمان حج و زیارت با اشاره به اعلام وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر اینکه مناسک حج ۹۹ به‌صورت محدود و داخلی برگزار خواهد شد، با صدور بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: زائران ایرانی امسال به سرزمین وحی اعزام نخواهند شد و سهمیه آنها محفوظ خواهد ماند.

  به‌گزارش ایسنا، وزارت حج عربستان به‌دنبال افزایش شمار مبتلایان کووید۱۹ در این کشور، شامگاه گذشته تصمیم خود را درباره مراسم حج علنی کرد و اطلاع داد: امسال حج با حضور تعداد محدودی از شهروندان و خارجی‌های مقیم عربستان برگزار خواهد شد؛ پیش‌از علنی شدن این تصمیم، کشورهای اندونزی، مالزی، هند، آفریقای جنوبی، برونئی، سنگاپور، تایلند و کامبوج به‌دلیل نگرانی‌های بهداشتی از حضور در این مراسم مذهبی  انصراف داده بودند.
سهمیه ایران در حج امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر بود که به‌ گفته سازمان حج و زیارت، ۹۵ درصد این جمعیت برای شرکت در حج امسال ثبت‌نام کرده بودند. امروز بعثه رهبر معظم انقلاب و سازمان حج و زیارت در بیانیه‌ای مشترک اعلام کرده‌اند: «با توجه به نبود امکان برگزاری حج برای زائران ایرانی، ضمن محفوظ ماندن نوبت و اولویت اعزام حجاج محترم ثبت‌نام‌شده،تمام برنامه‌ریزی‌های حج نیز به سال بعد موکول می‌شود و ان‌شاءالله در اطلاعیه‌های بعدی جزئیات بیشتری از آن اعلام خواهد شد.»

کپی