اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

همتی: نوسانات بازار ارز کوتاه‌مدت است

همتی: نوسانات بازار ارز کوتاه‌مدت است

رئیس کل بانک مرکزی از بازگشت تعادل به بازار ارز در هفته‌ها و ماه‌های آینده خبر داد و گفت: نوسانات در بازار ارز کوتاه مدت است و مطمئن هستم این نوسانات مرتفع خواهد شد.

«عبدالناصر همتی» روز سه‌شنبه بعد از جلسه با نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه امروز در اولین جلسه رسمی کمیسیون اقتصادی مجلس حاضر بودم، گفت: امیدواریم با همکاری اعضای جدید کمیسیون، مسائل ارزی، پولی و بانکی در آینده با قوت بیشتری پیگیری و حل شود.

وی گفت: در این جلسه گزارشی از وضعیت بازار ارز و ورود و خروج ارز از کشور و نحوه تامین ارز تجارت خارجی به اعضای کمیسیون ارائه شد.

همتی گفت: بعد از عید بخاطر مسائل مربوط به ویروس کرونا و کاهش درآمد برخی محصولات و محدودیت‌های مرزی، تا حدی نقصان در عرضه نسبت به تقاصا به وجود آمد که موجب نوسانات کوتاه مدت در بازار ارز شده است. مطمئن هستم این نوسانات مرتفع خواهد شد.

وی تاکید کرد که بانک مرکزی در بازار حضور دارد و گفت: این موارد را با دوستان کمیسیون اقتصادی مطرح کردیم و با پشتیبانی مجلس و اقداماتی که در بازار انجام خواهد شد نوسانات رفع می‌شود.

رییس کل بانک مرکزی گفت: با وجود تشدید فشارهای حداکثری دشمنان و اقدامات علیه جمهوری اسلامی در دو سال قبل اقتصاد کشور را اداره کردیم؛ از این به بعد اینکار را خواهیم کرد و در هفته‌ها و ماه‌های آینده ضمن بازگشت تعادل به بازار ارز برای تامین امکانات پولی، ارزی و مالی کشور و تامین رفاه خانواده‌ها تلاش مضاعفی انجام می‌شود./ ایرنا

کپی