اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

ربیعی: تلاش دولت معطوف به برداشتن نگاه امنیتی از سمن‌هاست

ربیعی: تلاش دولت معطوف به برداشتن نگاه امنیتی از سمن‌هاست

سخنگوی دولت با بیان اینکه اولویت دولت در مقابله با اعتیاد کودکان و زنان هستند، گفت: تلاش دولت معطوف به برداشتن نگاه امنیتی از سمن‌هاست تا با سهولت بیشتری فعالیت کنند.

علی ربیعی عصر سه شنبه در جریان بازدید از سرای فرشته‌های مرکز طلوع بی‌نام و نشان که مرکز اقامتی آموزشی دختران آسیب دیده از کارتن خوابی و اعتیاد است، افزود: در فرایند توسعه زنان و دختران مهم هستند در حالی که متاسفانه سیاست‌های ما خیلی معطوف به دختران و زنان نیست.

دستیار ویژه ارتباطات رییس جمهوری با بیان اینکه در برخی مناطق به دلیل مسائل فرهنگی، بازماندگی تحصیلی دختران به نسبت پسران بیشتر است، گفت: ازدواج‌های اجباری زیر ۱۵ سال هم هنوز در دختران مشاهده می‌شود طوری که با ارزیابی مراجعه کنندگان برای دریافت وام ازدواج دریافتیم ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در سال ۹۷ و حدود ۲۵۰۰ نفر از دریافت کنندگان وام ازدواج در سال ۹۸ زیر ۱۵ سال و ۹۸ درصدشان دختر بودند.

به گفته ربیعی، ۵۰ درصد سمن‌ها را زنان تشکیل داده اند. ۶۶درصد اشتغال مربوط به زنان است و ۵۲ درصد دانشجویان بانوان هستند.

ربیعی با بیان اینکه دختران بیشترین ضرر را از آسیب‌های اجتماعی می‌بینند، گفت: پدیده ورود به جامعه، پدیده فریب و اعتیاد آسیبپذیری دختران بسیار بیشتر از بقیه است. به همین منظور اولویت دولت در مقابله با اعتیاد، کودکان و دختران هستند و خوشبختانه سمن طلوع بی‌نشان‌ها هم اعتیاد کودکان را هدف گرفته است.

سخنگوی دولت با تبریک روز دختر گفت: با توجه به فشار تحریم و سختی نیاز داریم آدم‌ها کنار هم باشند چون در دوران سختی فردگرایی بیشترین آسیب‌ها را می‌زند. به سهم خود و نمایندگی از دولت از همه سمن‌ها تشکر می‌کنم.
دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری خاطرنشان کرد: تلاش دولت بر برداشتن دید امنیتی از سمن‌هاست تا با سهولت بیشتری فعالیت کنند./ ایرنا

کپی