اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبرداد

زندگی با کرونا را به مدت دوسال در بین مردم نهادینه کنیم/ اردبیل به سمت وضعیت قرمز می‌رود

زندگی با کرونا را به مدت دوسال در بین مردم نهادینه کنیم/ اردبیل به سمت وضعیت قرمز می‌رود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به اینکه وضعیت استان اردبیل رو به قرمز است، گفت: به طور متوسط روزانه ۱۳ نفر بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل بستری می‌شوند.

شهرام حبیب زاده سوم تیر ماه در نشست خبری خود با خبرنگاران  وضعیت شهرهای اردبیل، سرعین، خلخال و پارس آباد نارنجی اعلام کرد و گفت: وضعیت کنونی استان اردبیل در ابتلا به کروناویروس به سمت قرمز است .

وی با بیان اینکه هنوز استان اردبیل پیک اول کرونا را رد نکرده است، خاطرنشان کرد: مسافرت‌ها و عدم حساسیت مردم، استفاده نکردن از ماسک و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی باعث افزایش تعداد مبتلایان در استان شده است این در حالی است که در اردبیل از هر ۲۰ نفر یک نفر پروتکل‌های بهداشتی لازم را برای مقابله با کرونا رعایت می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به آمار مبتلایان از ابتدای پیدایش ویروس کرونا در استان گفت: در ابتدای کار  به دلیل ناشناخته بودن این بیماری در ماه‌های اول، مرگ و میر بالای را شاهد بودیم که با گذشت زمان و با تحلیل رفتار این ویروس و انجام برخی درمان‌ها شاهد کاهش آمار مرگ و میر در استان شده‌ایم.

وی با اشاره به نظارتهای دانشگاه علوم پزشکی در سطح استان گفت: محدودیت در مراکز و شهرهای گردشگری برداشته شده و لازم هست مردم با رعایت پروتکلهای بهداشتی در مراکز پرازدحام و مکان‌های عمومی رفت آمد کنند به طوری که ما به مکان های گردشگری چون، آبگرم ها تذکرات لازم را داده ایم که در صورت رعایت نکردن این پروتکل ها به پلمپ آن مجموعه‌ها منجر خواهد شد.

دکتر حبیب زاده یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی ۱۴۰ بازرس برای پایش و کنترل ۲۱ هزار صنف را برعهده دارد و این میزان نیروی انسانی برای امر بازرسی کافی نیست انتظار می رود مردم حساسیت لازم را نسبت به سلامت خود و اطرافیان داشته باشند./ ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی