اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

دفاع دوباره پمپئو از دستور ترامپ برای ترور سردار سلیمانی

دفاع دوباره پمپئو از دستور ترامپ برای ترور سردار سلیمانی

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به اقدام تروریستی رئیس‌جمهور کشورش در به شهادت رساندن سردارشهید قاسم سلیمانی در اظهارات مطرح شده جان بولتون در کتاب خاطراتش، از سیاست خارجی دونالد ترامپ دفاع کرد.

به گزارش شبکه فاکس نیوز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور در گفت‌وگو با این شبکه با انتقاد از اظهارات جان بولتون مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا درباره سیاست خارجی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کتاب خاطراتش گفت: او[دونالد ترامپ] قاسم سلیمانی را نکشت تا در انتخابات پیروز شود. او با حزب کمونیست چین مقابله نمی‌کند تا دوباره انتخاب شود. او به خاطر انتخاب شدن دوباره از معاهده آب‌وهوایی پاریس خارج نشد. این کارها را انجام داد تا حقوق و امنیت اولیه هر آمریکایی را تضمین کند.

پمپئو در ادامه گفت که «سیاست خارجی رئیس جمهور چیزی است که جان بولتون باید به آن افتخار می‌کرد و به جای آن، در مسیری قدم گذاشت که اقدامات ما را اساسا سوء تعبیر می‌کند. اطلاعاتی که او منتشر کرده است مستقیما او را تحت مسئولیت کیفری قرار می‌دهد.

پمپئو کتاب بولتون را «بد و خطرناک» توصیف کرد.

بر اساس این گزارش، دفاع پمپئو از اقدام تروریستی رئیس جمهور آمریکا از پی این مطرح می‌شود که دونالد ترامپ در دی ماه سال گذشته دستور حمله به خودروی حامل سردار شهید قاسم سلیمانی در بغداد را صادر کرد. این اقدام آمریکا با عملی شدن وعده «انتقام سخت» ایران با موشک‌باران پایگاه نظامی آمریکا در عین‌الاسد عراق پاسخ داده شد./ ایسنا

کپی