اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
قائم مقام وزیر بهداشت مطرح کرد؛

عملکرد قابل قبول خراسان رضوی در مقابله با کرونا

عملکرد قابل قبول خراسان رضوی در مقابله با کرونا

معاون کل وزارت بهداشت گفت: خراسان رضوی از ابتدای شروع بیماری کرونا در سطح کشور عملکرد بسیار قابل قبولی داشته است.

ایرج حریرچی در جلسه ستاد کرونا استان خراسان رضوی که با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط برگزار شد،‌ با اشاره به اینکه خراسان رضوی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در سطح کشور عملکرد بسیار قابل قبولی داشته است، اظهار کرد: استان هر تصمیمی را در ادامه اتخاذ کند، من به عنوان نماینده پیگیری لازم را برای عملی‌شدن آن صورت خواهم داد.

معاون کل وزارت بهداشت از مساجد و حرم‌های چهارگانه به عنوان مکان‌هایی که بیش‌ترین میزان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را دارند، یاد کرد و افزود: متأسفانه اطلاعات ما از ویروس کرونا ناقص است و باید همچنان با احتیاط حرکت کنیم.

استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه از راهبرد دولت در مقابله با ویروس کرونا یاد کرد و گفت: ما در خراسان رضوی تمام تلاش خود را برای کنترل این ویروس انجام دادیم.

علیرضا رزم‌حسینی مرحله اول این راهبرد را برقراری محدودیت‌های ویژه عنوان کرد و افزود:‌ خراسان رضوی در برخی اعمال محدودیت‌ها پیشگام بود.

وی آزادسازی کسب و کار و دایر شدن صنوف را مرحله دوم راهبرد دولت توصیف کرد و یادآور شد: خوشبختانه حرم مطهر پس از بازگشایی به خوبی پروتکل‌ها را رعایت کرده و ضدعفونی اماکن را به خوبی صورت داده است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد نیز ضمن ابراز خرسندی از تلاش‌های صورت گرفته از سوی استاندار گفت: استاندار خراسان رضوی با طرح بسیار خوب معین‌های اقتصادی رونق ویژه‌ای در استان برقرار کردند و توانستند ۱۶ میلیارد تومان بودجه از بخش خصوصی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا جمع‌آوری کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی از حضور معاون وزیر بهداشت در مشهد نیز قدردانی کرد و یادآور شد: بررسی استان خراسان و به ویژه مشهد از نزدیک می‌تواند وضعیت استان را به شما نشان دهد تا بتوانیم با استان‌های دیگر هم مقایسه داشته باشید.

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی