اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

نخست‌وزیر سنگاپور خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد

نخست‌وزیر سنگاپور خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد

با وجود شیوع ویروس کرونا، نخست‌وزیر سنگاپور امروز (سه‌شنبه) خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام با هدف تجدید حکمش شد.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، لی هسین لونگ، نخست‌وزیر سنگاپور در سخنانی تلویزیونی گفت که به رئیس‌جمهوری این کشور پیشنهاد انحلال پارلمان را داده است تا راه برای برگزاری انتخابات زودهنگام هموار شود. او گفت، برگزاری انتخابات در حال حاضر که اوضاع در آرامش نسبی است، به دولت جدید یک دوره پنج ساله کامل را می‌دهد.

اعلام این خبر، چند روز بعد از لغو اکثر محدودیت‌های مرتبط به کرونا در سنگاپور انجام می‌شود. لی هسین لونگ گفت، گسترش این ویروس در خوابگاه‌های مورد استفاده کارگران خارجی که موجب افزایش موارد مبتلا به کرونا به بیش از ۴۲ هزار تن شده بود، کاهش یافته و موارد ابتلا در خارج از این مراکز اسکان ثابت شده است.  

نخست‌وزیر سنگاپور گفت که درباره ‌برگزاری زودهنگام انتخابات تصمیم گرفته است چون هیچ تضمینی وجود ندارد که این پاندمی تا آوریل آتی که دوره دولت فعلی به پایان می‌رسد، خاتمه یافته باشد.

او تاکید کرد: گزینه جایگزین این است که تا زمان خروج از پاندمی کووید-۱۹ صبر کنیم اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این پاندمی پیش از پایان مهلت قانونی دولت که آوریل آتی است، پایان یابد و برای همین است که من الان تصمیم به برگزاری انتخابات پارلمانی گرفته‌ام./ایسنا

کپی