اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

اسناد «فساد مالی» هیأت وابسته به حفتر توسط دولت لیبی منتشر شد

اسناد «فساد مالی» هیأت وابسته به حفتر توسط دولت لیبی منتشر شد

دولت لیبی اسنادی را منتشر کرد که مدعی است به فساد مالی هیأت سرمایه‌گذاری وابسته به خلیفه حفتر مربوط می‌شود.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، ارتش لیبی در حساب کاربری عملیات «آتشفشان خشم» در فیس‌بوک دو عکس از اسناد فساد مالی مربوط به خلیفه حفتر را به اشتراک گذاشت.

بر اساس این اسناد، «کمیسیون نظامی سرمایه‌گذاری» وابسته به حفتر اراضی‌ دولتی را به طور غیرقانونی مصادره کرده و به همین شکل پروژه‌های منقول و غیرمنقول کشاورزی را به کنترل خود درآورده است.

این اسناد همچنین اطلاعات مطرح شده در گزارش روزنامه فرانسوی «لوموند» را که با عنوان «حفتر چگونه بر اقتصاد برقه حاکم شد» منتشر شده بود، به نوعی تایید می‌کند.

پیش‌تر در حساب فیس‌بوک عملیات آتشفشان خشم، سندی در ارتباط با انعقاد قرارداد بین این کمیسیون با فدراسیون ملی نهادهای شیلات ایتالیا در مارس سال گذشته منتشر شده بود.

بر اساس این توافق پنج ساله، نیروهای حفتر به ازای دریافت ماهانه ۱۰ هزار یورو اجازه ماهی‌گیری به صیادان ایتالیا در حریم دریایی لیبی و حفاظت از آنها را داده بود.

همچنین بر اساس اسناد مشابه که منتشر شده است، نیروهای حفتر در مناطق تحت سیطره خود برای ایجاد منابع مالی در صدد تشکیل مکانیزم‌های مرتبط بوده‌اند. آنها از کمیسیون سرمایه‌گذاری برای ایجاد منابع بومی و اخذ اعتبار مالی استفاده می‌کرده‌اند./ایسنا

کپی