اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

پیام تسلیت جهانگیری درپی درگذشت «جمشید پژویان»

پیام تسلیت جهانگیری درپی درگذشت «جمشید پژویان»

معاون اول رییس جمهوری در پیامی درگذشت چهره اقتصادی کشور مرحوم جمشید پژویان را تسلیت گفت و از خداوند برای آن مرحوم غفران و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.

اسحاق جهانگیری روز سه‌شنبه در پیامی درگذشت چهره اقتصادی کشور مرحوم جمشید پژویان را به دانشجویان، همکاران و خانواده وی تسلیت گفت و اظهار داشت: درگذشت چهره اقتصادی کشور مرحوم جناب جمشید پژویان موجب تاسف و تاثر شد.

معاون اول رییس جمهوری بیان داشت: مصیبت فقدان این استاد اقتصاد دانشگاه را به دانشجویان، همکاران و بستگان به ویژه خانواده وی صمیمانه تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان ارجمند صبر و اجر مسالت دارم.

به گزارش ایرنا، جمشید پژویان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا ۱۰ روز در بیمارستان بستری بود که صبح امروز دارفانی را وداع گفت.

وی در ابتدای دولت دهم با تاسیس شورای رقابت، ریاست این شورا را برعهده داشت. وی هم اکنون دبیر اقتصاد مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. پژویان از سال ۱۳۷۳ تاکنون استاد اقتصاد دانشگاه بود که در دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه آزاد اسلامی تدریس می کرد.

رییس مرکز مطالعات و تحقیقات کاربردی علوم بانکی و اقتصاد شهری بانک شهر از مرداد سال۱۳۹۳ تا شهریور۱۳۹۴، مدیر قطب علمی «اقتصاد توسعه با تأکید بر اقتصاد ایران» (از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸)  از دیگر سوابق کاری وی است.

جمشید پژویان متولد ۲۵ تیر ۱۳۲۴ در سنندج، اقتصاددان ایرانی، دوره کارشناسی اقتصاد را در دانشگاه تهران (۱۳۴۹) و دوره کارشناسی ارشد (۱۳۵۴) و دکتری (۱۳۵۷) اقتصاد را در دانشگاه ایالتی یوتا گذراند./ پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رییس جمهوری 

کپی