اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

نگرانی سازمان ملل از ادامه درگیری‌ها در لیبی

نگرانی سازمان ملل از ادامه درگیری‌ها در لیبی

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد از ادامه درگیری‌ها در لیبی و انتقال اسلحه و نیروهای نظامی خارجی به این کشور ابراز نگرانی کرد.

شبکه روسیه الیوم روز سهشنبه به نقل از " استفان دوژاریک " اضافه کرد: هم اکنون، لیبی به جنگ بیشتر نیاز ندارد و جنگ بیشتر آخرین چیزی است که لیبی نیاز دارد . 

وی این سخنان را در واکنش به اظهارات " عبدالفتاح السیسی " رئیس جمهور مصر مبنی بر "مداخله مستقیم نظامی" در لیبی بیان کرد و افزود: این موضوع را باید در نظر گرفت که " اکنون آخرین چیزی که لیبی به آن احتیاج دارد، جنگ بیشتر است.

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل در گفت و گو با خبرنگاران تصریح کرد: واضح است که لیبی اکنون به جنگ، افزایش لشکر کشی نظامی، افزایش انتقال اسلحه و جنگجویان خارجی یا مزدور بیشتر در خاک خود نیاز ندارد. 

وی افزود: ما از ادامه لشکر کشی نظامی در مرکز لیبی به ویژه در سرت و از انتقال اسلحه از خارج و ادامه استخدام سربازان مزدور و هر آنچه در مورد نقض آشکار عدم استفاده از تسلیحات انجام می‌شود،  نگران هستیم.

خاطر نشان می‌شود که " عبد الفتاح السیسی " رئیس جمهور مصر شنبه گذشته اعلام کرد که " دخالت‌های خارجی در لیبی به ایجاد پناهگاه‌های امن برای خشونت طلبان و تروریسم کمک کرده است بنابر این "مداخله نظامی مستقیم مصر در لیبی" امکانپذیر است و تاکید کرد که چنین مداخلاتی تحت مشروعیت بین‌ المللی برایش فراهم شده است./ایرنا 

کپی