اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

پنج رویداد جهان

پنج رویداد جهان

بازگشایی اماکن گردشگری مصر
سواحل شرم الشیخ و دیگر اماکن گردشگری مصر که به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا به روی توریست‌های بین‌المللی و حتی گردشگران داخلی بسته شده بود از هفته آینده ( اول جولای) بازگشایی می‌شود. این در حالی است که در حال حاضر آمار روزانه ابتلاها به کووید 19 در مصر حدود 1400 نفر است. البته مصر در مقایسه با دیگر کشورها با جمعیت تقریبی مشابه مانند آلمان، آمار ابتلاهای کمتری دارد.

 

---

جنجال تازه جان بولتون
مشاور امنیت ملی سابق امریکا پس از جنجال کتابش درباره ترامپ، با اعلام اینکه در انتخابات ریاست جمهوری از جو بایدن نیز حمایت نمی‌کند، بار دیگر سوژه رسانه‌ها شد. این اظهارات در حالی از سوی نزدیکان «جان بولتون» منتشر شد که دیلی تلگراف در گزارش روز گذشته‌اش، «بایدن» را کاندیدای مورد نظر مشاور امنیت ملی سابق امریکا معرفی کرده بود. «سارا تینسلی»، سخنگوی وی گفت: آقای بولتون بارها گفته که نام یک محافظه‌کار را روی برگه رأی خواهد نوشت و بدون شک آن فرد نه ترامپ است و نه بایدن.»
همزمان با انتشار این بیانیه‌ها، «مایک پمپئو» وزیر خارجه امریکا نیز در توئیتی با انتشار عکسی کنایه‌آمیز از خودش و وزیر خزانه‌داری این کشور در زمان اخراج بولتون از کمیسیون امنیت ملی امریکا، به نوعی به بولتون تاخت.

 

---

بحران حمله به کادر درمانی افغانستان
سازمان ملل در گزارشی بحث برانگیز از سلسله حمله‌هایی به کادر درمانی افغانستان از زمان شیوع ویروس کرونا خبر داد و  درباره این حملات هشدار داد. براساس این گزارش، ضعف امکانات بهداشتی درمانی در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های افغانستان در زمان کرونا، مردم را به خشم آورده و تاکنون 12 تن از کادر درمانی در خط مقدم مبارزه با کرونا در حملات همراهان بیمار آسیب جدی دیده‌اند.

 

---

ابراز تمایل ترامپ برای دیدار با مادورو
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در حالی در تازه‌ترین مصاحبه‌ای که با وب سایت آکسیوس داشته از مواضع تند خود در قبال دولت ونزوئلا عقب نشینی کرده و از آمادگی خود برای دیدار با نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا خبر داده است. وی سال گذشته میلادی خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا را به‌عنوان رئیس جمهوری این کشور به رسمیت شناخته بود.

 

---

آخرین آمار کرونا در جهان
آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا ساعت 16 امروز به 9 میلیون و 71 هزار و 299 نفر رسید. آمار قربانیان نیز 471 هزار و 162 نفر بود. امریکا همچنان در صدر آمار مبتلایان و قربانیان است. براساس آمار منتشر شده، تا ظهر امروز 2 میلیون و 356 هزار و 715 نفر در این کشور به کووید19 مبتلا شده و 122 هزار و 248 نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند. پس‌‌ از امریکا، برزیل با یک میلیون و 86 هزار و 990 نفر مبتلا و 50 هزار و 659 قربانی در مقام دوم مبتلایان به ویروس کرونا قرار دارد. روسیه نیز با 592 هزار و 280 مبتلا و 8 هزار و 206 قربانی در جایگاه سوم جدول مبتلایان به کرونا در جهان نشسته است. در رتبه چهارم هم هند 426 هزار و 910 مبتلا و 13 هزار و 703 قربانی کووید 19 دارد. شمار مبتلایان انگلیس هم امروز به 304 هزار و 331 نفر رسید. این کشور 42 هزار و 632 نفر هم قربانی کرونایی دارد.

کپی