اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

وزیر ورزش با انتقال مالکیت ورزشگاه شیرودی به ورزش استان تهران موافقت کرد

وزیر ورزش با انتقال مالکیت ورزشگاه شیرودی به ورزش استان تهران موافقت کرد

مدیرکل ورزش وجوانان استان تهران اعلام کرد که وزیر ورزش با انتقال مالکیت ورزشگاه شیرودی (امجدیه) به اداره کل ورزش تهران موافقت کرده است.

ورزشگاه شهید شیرودی یا ورزشگاه امجدیه یک ورزشگاه چمن طبیعی است که پیست و سالن‌های متعددی دارد و در خیابان مفتح تهران واقع شده است. امجدیه سابق تا پیش از ساخت ورزشگاه آزادی نخستین ورزشگاه و بزرگترین مجموعه فوتبال محسوب می‌شد و میزبان بازی‌های خانگی تیم ملی ایران و سرخ‌آبی‌ها بود.

با ساخت ورزشگاه آزادی در غرب تهران این ورزشگاه دیگر آن رونق گذشته خود را پیدا نکرد؛ تا جایی که به دلیل برخی مسائل از جمله ترافیک و تردد (به دلیل جای داشتن در مرکز شهر) اجازه برگزاری بازی‌های مهم فوتبال در آن صادر نشد.

این مجموعه که در سال ۱۳۱۷ به بهره برداری رسیده، در برگیرنده ۳ استخر سرپوشیده، یک استخر روباز مناسب مسابقات و همچنین ۲ زمین فوتبال، سالن تمرین و مسابقه کشتی، کاراته، بوکس است.

هم اینک مالکیت مجموعه ورزشی شیرودی در اختیار شرکت توسعه تجهیز اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان است.

رضا گلمحمدی مدیرکل ورزش وجوانان استان تهران اعلام کرد که وزیر ورزش با انتقال مالکیت ورزشگاه شیرودی (امجدیه) به اداره کل ورزش تهران موافقت کرده است.

 

ابراز امیدواری کرد مراحل قانونی و اداری واگذاری این مجموعه پس از بررسی از فهرست دارایی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی وزارت ورزش خارج و در اختیار ورزش استان تهران قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه مقدمات اداری این موضوع هم اینک در کمیته و مراحل واگذاری قرار دارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با دستور وزیر ورزش، بتوان ورزش تهران را همانند گذشته پویا و با نشاط کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اضافه کرد: بخشی از بنای مجموعه ورزشی شهید شیرودی در فهرست آثار تاریخی کشور (ثبت ملی)، برخی نیز در اختیار فدراسیون‌های ورزشی است که با بازسازی زمین اطراف ورزشگاه می‌توان ورزش تهران را مورد توجه قرار داد. 

گلمحمدی به اجرای طرح اوقات فراغت استان اشاره کرد و گفت: این طرح از طریق ستاد سازماندهی دستگاه‌های متولی استان پیگیری می‌شود که نخستین نشست آن با حضور استاندار تهران برگزار شد.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش، شهرداری، ورزش استان، کانون‌های پرورش فکری از جمله دستگاه‌های متولی غنی سازی اوقات فراغت محسوب شده که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی امکانات تفریحی و ورزشی را برای نوجوان و خانواده‌ها فراهم خواهند کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران بیان کرد: طرح غنی‌سازی اوقات فراغت از اول تیرماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.

به گفته وی سال گذشته بیش از یک میلیون نفر از جوانان و نوجوانان استان تهران از امکانات ورزشی این نهاد بهره‌مند شدند

ورزشگاه تختی درمالکیت ورزش استان تهران

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران به ادعای مالکیت بنیاد مستضعفان در خصوص بخشی جنوبی ورزشگاه تختی اشاره کرد و گفت: بنیاد با ارائه مدارک مالکیت از طریق قضایی درصدد بود تا قسمتی از این مجموعه را در اختیار بگیرد.

گلمحمدی بیان کرد: با مساعدت بخش حقوقی وزارت ورزش و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران این پرونده در دیوان عدالت اداری مختومه شد.

وی اضافه کرد: دیوان عدالت اداری رای ادعای مالکیت بنیاد مستضعفان را رد کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران همچنین از اختصاص ۱۰میلیارد تومان برای بازسازی چمن و سازه مجموعه تختی خبر داد و گفت: با دستور وزیر ورزش این اعتبار برای بازسازی مجموعه تختی اختصاص یافت.

گلمحمدی اضافه کرد که تاکنون ۵میلیارد تومان به حساب اداره کل ورزش و جوانان استان تهران واریز شده است.

ورزشگاه تختی با بیش از ۱۰۰ هکتار وسعت، پنجمین ورزشگاه بزرگ کشور به شمار می‌رود که در شرق تهران در خیابان افسریه واقع شده است./ ایرنا

کپی