اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ خبر داد

اجرای تلفنی طرح «سپاس» برای ۱۲ هزار ایثارگر

اجرای تلفنی طرح «سپاس» برای ۱۲ هزار ایثارگر

به دلیل شرایط خاص و شیوع ویروس کرونا با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، طرح سپاس برای ۱۲ هزار نفر از این ایثارگران به‌صورت تلفنی انجام شد.

حمید علی‌صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، با اشاره به برخی تغییرات در اجرای طرح «سپاس» به دلیل شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون در مجموع ۱۸ هزار و ۱۲۵ نفر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ تکریم شده است که به دلیل شرایط خاص و شیوع ویروس کرونا با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، طرح سپاس برای ۱۲ هزار نفر از این ایثارگران به صورت تلفنی انجام شد.

وی افزود: سه هزار و ۵۴۸ مورد از این دیدار‌ها با حضور رؤسا و مسئولان مناطق و با هدف رسیدگی به مشکلات ایثارگران و تکریم آنان انجام شده و با توجه به اهمیت تداوم طرح سپاس، این طرح با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در نظر گرفتن شرایط خاص جامعه هدف به ویژه والدین معزز شهدا، جانبازان شیمیایی و ۷۰ درصد ادامه خواهد داشت.

صمیمی با تأکید بر حفظ شأن ایثارگران تاکید کرد: طرح «سپاس» باید به شکلی انجام شود که علاوه بر حفظ منزلت ایثارگران، مفید و اثر بخش باشد و اگر در مواردی خانواده‌های تحت پوشش ما با مشکل و مسئله‌ای روبه رو هستند منجر به رفع این مشکلات شود. تلاش ما این است که با شناسایی و بررسی مسائل موجود، اقدام به موقع و ارائه راهکار‌های مناسب، از بروز آسیب‌های بعدی پیشگیری کنیم.

 در سه ماهه نخست امسال مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ با ۴۱۵ نفر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به صورت مستقیم و هدفمند دیدار داشته و از نزدیک مشکلات مطرح شده از سوی جامعه هدف را بررسی کرده است. تهران بزرگ با تحت پوشش قرار دادن بیش از ۸۵ هزار نفر از جانبازان، آزادگان و خانواده‌های معظم شهدا، وظیفه خدمت به ۱۰ درصد از جمعیت ایثارگر کشور را بر عهده دارد.

دفاع‌پرس/

کپی