اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

ایجاد رشته مهارتی شاخه کاردانش تاکسیرانی

ایجاد رشته مهارتی شاخه کاردانش تاکسیرانی

رئیس مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: در راستای توسعه آموزش‌های مهارتی کاردانش مرتبط با فعالیت‌ها و وظایف شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، برنامه‌ریزی‌های لازم برای تهیه و تدوین رشته مهارتی دیپلم تاکسیرانی انجام شده است.

اسمعیل زیارتی نصرآبادی افزود: اهداف اصلی رویکرد تهیه و تدوین رشته مهارتی دیپلم تاکسیرانی، استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و امکانات جامعه به منظور ساماندهی گزینش آموزشی رانندگان تاکسی و توسعه فرهنگ تاکسیرانی در کشور است.

وی ادامه داد: به فراگیران و رانندگان گواهینامه مهارت شاخه کاردانش تاکسیرانی پس از موفقیت در آزمون استانداردهای مهارت آموزی و همچنین دیپلم کاردانش تاکسیرانی اعطا خواهد شد.

رئیس مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها افزود: همچنین در تدوین این رشته، ‌ سرفصل های روابط بین راننده و مسافر، قوانین و آیین نامه های تاکسیرانی، فرهنگ رضایت مشتری، آموزش زبان انگلیسی، آموزش تعمیر خودرو و کمک های اولیه در قالب سه مهارت در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم متوسطه تهیه و تدوین خواهد شد.

وی گفت: تهیه و تدوین این رشته با همکاری اتحادیه سازمان های تاکسیرانی های شهری کشور و معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش انجام می پذیرد که پس از تصویب این رشته در شورای عالی آموزش  و پرورش در سطح کشور اجرایی خواهد شد.

زیارتی نصرآبادی خاطر نشان کرد: این مرکز تاکنون رشته های مهارتی کاردانش آتش نشانی و کاربر پسماند را تهیه کرده که در حال حاضر در رشته آتش نشانی ۱۰۸۸ نفر در ۱۱ استان کشور مشغول به تحصیل هستند که تا پایان سال تحصیلی جاری ۲۹۸ نفر از فراگیران دیپلم کاردانش آتش نشانی کسب خواهندکرد.

وی گفت: با توجه به پیگیری صورت گرفته از معاونت متوسطه وزارت آموزش  و پرورش در مهر سال جاری در رشته مهارتی کاربر پسماند از دانش آموزان جدید ثبت نام به عمل خواهد آمد./ایرنا

کپی