اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

پلیس تونس با معترضان درگیر شد

پلیس تونس با معترضان درگیر شد

نیروهای پلیس تونس و معترضان در شهر تطاوین که برای درخواست آزادی یکی از تحصن‌کنندگان و اشتغال‌زایی دست به اعتراض زده بودند، با یکدیگر درگیر شدند.

به نقل از روسیاالیوم، منابع آگاه گفتند، اعتراضات اهالی شهر تطاوین واقع در جنوب تونس پس از آن شروع شد که یکی از تحصن‌کنندگانی که برای اشتغال‌زایی تحصن کرده بودند، بازداشت شد. معترضان خواستار آزادی این فرد شده و از دولت خواستند توافق‌نامه اشتغال‌زایی برای جوانان در شرکت‌های نفتی فعال در منطقه را اجرایی کند.

در پی بازداشت فرد تحصن کننده اتحادیه عمومی کارگران در تونس هم از اهالی تطاوین خواست، امروز (دوشنبه) به منظور ابراز مخالفت با خشونت افراطی و غیر قابل توجیه علیه معترضان اعتصاب کنند.

روز یکشنبه صدها تن از مردم تطاوین به خیابان‌ها ریخته و لاستیک‌ها را آتش زده و وسط راه‌ها انداختند و نیروهای امنیتی نیز وارد شده و به سمت معترضان گاز اشک‌آور شلیک کردند.

وزارت کشور تونس پیرامون این درگیری در بیانیه‌ای اعلام کرد، گروهی از اشخاص تلاش داشتند با کوکتل مولوتف به مقرهای امنیتی حمله کنند و همین امر نیروهای امنیتی را مجبور کرد اقدامات لازم را برای حفاظت از این مقرها اتخاذ کنند و در جریان این اقدامات ۱۰ تن از حمله کنندگان به این مقرهای امنیتی بازداشت شدند./ایرنا

کپی