اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

محدودیت‌های جدید کرونایی در مهاباد اجرایی شد

محدودیت‌های جدید کرونایی در مهاباد اجرایی شد

ستاد مقابله با کرونا در مهاباد برای کنترل شیوع بیماری کرونا، محدودیت‌های جدید ترافیکی و اجتماعی را در این شهرستان اجرایی کرد که بسته‌شدن دوباره سالن‌های ورزشی و تفرجگاه‌ها از جمله این موارد است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در مهاباد روز دوشنبه گفت: با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا در این شهرستان و با تصمیم جدید این ستاد، تمام اماکن ورزشی مهاباد که از اواخر خرداد بازگشایی شده بود، دوباره تا اطلاع ثانوی بسته شده و هرگونه فعالیت ورزشی به صورت گروهی و جمعی تخلف محسوب خواهد شد.

امیر بهزاد افزود: همچنین طبق تصمیم این ستاد تمام پارک‌ها، اماکن تفریحی و تفرجگاه‌ها در مهاباد تعطیل شده و هیچ‌گونه خدمات رفاهی در این مراکز ارائه نمی شود.

وی با اشاره به افزایش قابل توجه آمار مبتلایان در مهاباد و درگیر بودن کادر درمانی با این بیماری اضافه کرد: شهروندان در این شرایط از تجمع در اماکن ورزشی و پارک‌های سطح شهرستان خودداری کنند و برای کنترل این بیماری نهایت همکاری را ستاد مقابله با کرونا مهاباد داشته باشند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای مهاباد اظهار داشت: در ادامه محدودیت‌های مرتبط با بیماری کرونا، میدان ملاجامی از میادین اصلی شهر نیز که محل تجمع افراد برای گذراندن اوقات فراغت بود، توسط شهرداری مسدود و امکان تردد در آن سلب شد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون سلامت جامعه و هموطنان در اولویت اصلی برنامه‌های شبکه بهداشت و درمان بوده و با کسانی که که سلامت جامعه را با رفتار خود تهدید کنند، طبق قانون برخورد خواهد شد.

"بهزاد" افزود: همچنین ستاد مقابله با کرونا در مهاباد تصمیم دارد طی هفته جاری محدویت‌های جدید دیگری نیز از جمله مسدود کردن میادین اصلی شهر و تعطیلی برخی از اصناف پرخطر را در دستور کار قرار دهد.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت هم‌اکنون به هشدار مقابله با کرونا رسیده و روزانه شاهد افزایش قابل توجه این بیماری در سطح این شهرستان هستیم./ ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی