اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

جسد ۶ سیاهپوست به دار آویخته شده تاکنون در آمریکا کشف شده

جسد ۶ سیاهپوست به دار آویخته شده تاکنون در آمریکا کشف شده

با رسیدن تعداد سیاهپوستان به دار آویخته شده در آمریکا از زمان مرگ فلوید تاکنون به ۶ تن، نگرانی‌ها نسبت به از سرگیری کشتن سیاهپوستان (لینچ کردن) را تشدید کرده و مقام‌های اف‌بی‌آی و دادگستری آمریکا را برای یافتن دلایل این کشتارها به تکاپو واداشته است.

 به نوشته روزنامه دیلی میل، از ۲۷ مه سال جاری میلادی جسد یک زن، چهار مرد و یک پسر نوجوان که به صورت جداگانه به دار آویخته شده بودند در پورتلند، کالیفرنیای جنوبی، هوستون و نیویورک کشف شده است. تاکنون مقامات گزینه خودکشی را در رابطه با هر شش مورد رد کرده‌اند اما هر یک از این رویدادها باعث افزایش نگرانی‌ها و گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال لینچ کردن (کشتن به ویژه از طریق اعدام) آنها همزمان با تشدید تنش‌های نژادی در سراسر آمریکا شده است.

شیلا جکسون لی، عضو دموکرات کنگره آمریکا از ایالت تگزاس پس از خبر به دار آویخته شدن یک مرد اسپانیایی از یک درخت در هوستون در روز دوشنبه، گفت: مردم بسیار نگران هستند. این یک دوره سخت و چالش برنگیز برای ماست.

مقامات در این مورد می‌گویند که پس از کشف جسد این مرد، هیچ سند و مدرکی دال بر قتل کشف نشده است. مقامات هنوز هویت این مرد را فاش نکرده‌اند و منتظر نتیجه کالبدشکافی هستند.

دو روز بعد یعنی روز چهارشنبه، پلیس از کشف جسد یک پسر سیاه پوست ۱۷ ساله که از درختی در مقابل یک مدرسه ابتدایی به دار آویخته شده بود، خبر داد.

مجریان قانون محلی اعلام کرده‌اند، تحقیقاتشان تا به این لحظه خودکشی بودن این مورد را نشان داده است.

دفتر کلانتر هریس در بیانیه‌ای تایید کرد: براساس تصاویر دوربین‌های امنیتی، اظهارات شاهدان و دیگر اسناد و مدارک، نشانه‌های اولیه دال بر خودکشی بودن این مورد دارد. این پسر نوجوان چندین سابقه خودکشی داشته است.

اولین مورد از این شش اعدام در تاریخ ۲۷ مه در شهر پورتلند ایالت اورگان رخ داد هنگامی که جسد یک زن ۳۱ ساله در حالی که از درخت به دار آویخته شده بود، کشف شد. در این مورد گزینه خودکشی رد شده است.

وزارت دادگستری آمریکا و اف‌بی‌آی در حال حاضر مشغول تحقیق درباره مرگ رابرت فولر، مرد سیاه پوست ۲۴ ساله‌ و یکی از این شش سیاه پوست به دار آویخته شده، هستند./ایسنا

کپی