اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

حاجی میرزایی خبرداد

اجرای طرح زوج و فرد مدارس در مناطق پُرجمعیت

اجرای طرح زوج و فرد مدارس در مناطق پُرجمعیت

وزیر آموزش‌وپرورش درمورد برگزاری آزمون های حضوری دانش آموزان در مقاطع پایه ۹ و ۱۲ گفت: نمی‌توانیم با فرض وجود کرونا زندگی را تعطیل کنیم بنابراین دانش آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جلسات آزمون مشارکت می‌کنند البته باوجود تلاش‌هایی که مدرسه برای حفظ سلامت دانش آموزان انجام می‌دهد دانش آموزان نیز در حفظ سلامتی خود کوشا هستند.

محسن حاجی میرزایی امروز - یکشنبه-  از حوزه امتحان نهایی دبیرستان ماندگار البرز بازدید کرد. 

وی در حاشیه این بازدید با حضور در استودیو شهید آوینی دبیرستان البرز با بیان این که کرونا جامعه را تحت تأثیر قرارداده و با یک پدیده عالم‌گیر روبه‌رو هستیم. اظهارداشت: آموزش‌ دانش‌آموزان با تداوم شرایط کرونایی در کشور ترکیبی می شود.

وی ادامه داد: نمی‌توانیم اختلال در زندگی را بپذیریم بنابراین آموزش‌وپرورش دست‌به‌کار شد تا به شیوه‌های مختلف آموزش‌ها را در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

عضو دولت تدبیر و امید افزود: باید خود را با زیست‌بوم جدید وفق دهیم و از این فرصت حداکثر استفاده را داشته باشیم لذا سعی خواهیم کرد تا آموزش‌ها و تدریس‌های برتر را در اختیار همه دانش آموزان در سراسر کشور قرار دهیم.

آموزش‌وپرورش سناریوهای مختلفی را در صورت ماندگاری کرونا پیش بینی کرده است

حاجی میرزایی همچنین گفت: در شرایط کنونی سناریوهای مختلفی را پیش‌بینی کردیم در فضای آموزشی آینده، آموزش‌های ترکیبی در دستور کار است بنابراین ممکن بخشی از آموزش‌ها در فضای مجازی و بخشی در مدرسه ارایه شود.

وی فلسفه دایر بودن مدارس در روزهای پنج شنبه را اجرای طرح سه روز، سه روز برای ورود دانش آموزان به مدرسه توصیف و خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا، روزهای پنج شنبه نیز مدارس دایر است و این موضوع با هدف مدیریت ورود دانش آموزان به مدرسه صورت می‌گیرد لذا طرح زوج و فرد اجرا می‌شود بدین معنی که دانش آموزان مدارس پرجمعیت به دو گروه تقسیم می‌شوند عده‌ای سه روز در هفته در روزهای زوج و عده‌ای نیز در روزهای فرد در مدرسه حضور خواهند داشت.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در مناطق سفید و دارای جمعیت کم‌دانش آموزی مدارس روال عادی را طی خواهند کرد البته استفاده از فضای مجازی برای ارایه آموزش‌ها حتی در شرایط سفید، تداوم خواهد داشت و فیلم‌های تدریس باکیفیت معلمان در اختیار خانواده‌ها قرار خواهد گرفت. همچنین برگزاری آزمون‌های هماهنگ در کشور از طریق فضای مجازی ظرفیت خوبی است که باید موردتوجه قرار گیرد.

حاجی میرزایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مدارس غیردولتی باید متوجه باشند شرایط تغییر کرده است لذا اگر بخواهند مانند گذشته موقعیت خود را حفظ کنند باید تغییراتی را داشته باشند و شرایط جدیدی را به خانواده‌ها پیشنهاد بدهند تا همچنان برای خانواده‌ها جذاب باشند و خانواده از آن‌ها استقبال کنند امیدوارم همکاران سازمان مدارس غیردولتی شرایط را ارزیابی و متناسب با شرایط با جامعه صحبت کنند.

نمی‌توانیم با فرض وجود کرونا زندگی را تعطیل کنیم

عضو دولت تدبیر و امید همچنین درمورد برگزاری آزمون های حضوری دانش آموزان در مقاطع پایه ۹ و ۱۲ گفت: نمی‌توانیم با فرض وجود کرونا زندگی را تعطیل کنیم بنابراین دانش آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جلسات آزمون مشارکت می‌کنند البته باوجود تلاش‌هایی که مدرسه برای حفظ سلامت دانش آموزان انجام می‌دهد دانش آموزان نیز در حفظ سلامتی خود کوشا هستند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، حاجی میرزایی تصریح کرد: باید به سمتی برویم که بتوانیم با رعایت حداکثری پروتکل‌ها روال عادی زندگی را ادامه دهیم و اخلالی در کارها صورت نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: انجام صحیح یک کار مستلزم مشارکت همه افراد است، موظف هستیم حداکثر تلاش را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی داشته باشیم، از این رو کسانی هم که وظیفه حمل‌ونقل‌های عمومی را بر عهده‌ دارند قطعاً تلاش خواهند کرد پروتکل‌های بهداشتی در آنجا رعایت شود خانواده‌ها نیز موارد مذکور را رعایت می‌کنند دانش آموزان نیز در ماه‌های اخیر آموزش‌های لازم را فراگرفتند و خوشبختانه امتحانات نهایی در فضای مطلوبی در حال برگزاری است.

وزیر آموزش و پرورش به نشست مدیران کل آموزش وپرورش استان‌های کشور در آغاز امتحانات نهایی اشاره کرد و یادآورشد: مدیران کل در این جلسه از برگزاری مانور امتحانات قبل از شروع امتحانات نهایی خبر دادند، بنابراین این امتحانات درنهایت امنیت در حال برگزاری است./ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی