اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

استقبال نتانیاهو از همراهی شورای حکام با ادعاهای دروغینش

استقبال نتانیاهو از همراهی شورای حکام با ادعاهای دروغینش

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از تصویب قطعنامه اخیر شورای حکام درباره ایران استقبال کرد.

به گزارش روزنامه اورشلیم پست، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز در آغاز جلسه کابینه‌اش با اشاره به تصویب قطعنامه اخیر شورای حکام درباره ایران، مدعی شد: ایران به دروغ‌ گفتن به جامعه جهانی برای دست یافتن به تسلیحات هسته‌ای، ادامه می‌دهد.

نتانیاهو در ادامه این ادعایش مطرح کرد: امروز، آژانس درک می‌کند که ما چندین سال است چه می‌گوییم.

بر اساس این گزارش، ادعای نتانیاهو در پی این مطرح می‌شود که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از رای‌گیری در جلسه‌ای حضوری، قطعنامه ارائه شده از جانب تروئیکای اروپا درباره ایران را تصویب کرد.

شورای حکام در این  قطعنامه از ایران خواست دسترسی به دو محل را برای آژانس فراهم کرده و به طور کامل با این نهاد همکاری کند.

در همین راستا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان گفت: شورای حکام نباید اجازه دهد که دشمنان برجام، منافع عالی ایران را به خطر اندازد. سه کشور اروپایی که به وظایف خود در برجام عمل نکرده‌اند، نباید آلت فعل (این کار) باشند. ما چیزی برای پنهان کردن نداریم. بازرسی‌های آژانس در ایران طی پنج سال گذشته، از کل بازرسی‌ها در تاریخ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیشتر بوده است. راه حل مبتنی بر توافق امکان‌پذیر است، ولی صدور قطعنامه آن را نابود خواهد کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی مدعی وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای ایران است که مقامات کشورمان بارها تاکید کرده‌اند طبق فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن تولید، نگه‌داری و به کارگیری تسلیحات هسته‌ای، فعالیت هسته‌ای ایران صلح‌آمیر است./ایسنا

کپی