اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

سه شهرستان استان زنجان به لحاظ کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفتند

سه شهرستان استان زنجان به لحاظ کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفتند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: زنجان و خرمدره به لحاظ بیماری کرونا در وضعیت قرمز قرار داشتند که با افزوده شدن طارم، شمار شهرستان‌های با این وضعیت در این استان به سه مورد رسید.

خدابخش مرادی، روز یکشنبه در جلسه ستاد برگزاری مراسم هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، افزود: استان زنجان از لحاظ این بیماری در شرایط مناسب قرار ندارد و باید جامعه را به رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی و حفاظت‌های فردی، حساس‌تر کنیم.  

وی با تاکید بر اینکه بهتر است برای پیشگیری و کنترل بیماری ویروس کرونا، مناسبت ها در قالب فضای مجازی، نصب بنر و آگاهی بخشی از طریق صدا و سیما انجام بگیرد، اظهار داشت: در شرایطی که استکبار جهانی، جان و فکر انسان ها، موجودیت و کیان جمهوری اسلامی و باورهای مردم نسبت به جمهوری اسلامی را هدف گرفته است باید از این مردم در برابر آنان حفاظت و صیانت کرد. 

مرادی افزود: باید به مناسبت هایی که به عنوان یک بیرق، ارزش های جمهوری اسلامی را هویدا می کنند توجه جدی‌تری داشت ولی در کنار این موضوع از سلامتی مردم و جامعه نیز حفاظت به عمل آورد که امری بسیار مهم و ضروری است.

وی با تاکید براینکه مردم نباید بیماری کرونا را تمام شده تلقی کنند و لازم است اطلاع رسانی ها در این خصوص شفاف تر باشد، تصریح کرد: کرونا هنوز تمام نشده و این بیماری کم‌کم متوجه نوجوانان نیز می‌شود و حتی کودکان نیز می توانند در معرض این ویروس منحوس قرار بگیرند.   

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان به موضوع هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی اشاره کرد و گفت: استکبار جهانی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی‌های خود را با انقلاب و مردم ایران آغاز کرد و عزیزان بزرگی را با جنایت‌های خود از نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران گرفت. 

مرادی افزود: استکبار جهانی از همان ابتدا شروع انقلاب اسلامی، سه موضوع "سرمایه های فکری و اندیشه‌ای ایران، سرمایه های دنیایی و حوزه اقتصاد و همچنین مقوله فرهنگی و اجتماعی" جمهوری اسلامی را هدف گرفته است.

وی به دست داشتن آمریکای جنایت‌کار در ترور، جنگ و غائله های مختلف، اعمال تحریم های ضالمانه و هدف گرفتن نسل جوان و آینده ساز ایران، اشاره کرد و اظهار داشت: امروز سیاست های تحریمی که آمریکا و عوامل آن در پیش گرفته اند شرایط سختی را در حوزه های مختلف ایجاد کرده است اما همت بلند ایرانی، توانسته است خیلی از مسایل و مشکلات ناشی از اعمال تحریم های ظالمانه را رفع کند.

مرادی تصریح کرد: در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر باید تبیین عالمانه ای هم از این عزیزان و اندیشه، روح بلند و آرمان های بلند آنان از ۱۵ خرداد ۴۲ تا به امروز داشته باشیم.

وی تاکید کرد: باید در چنین مناسبت هایی از حوزه فناورانه‌ در ترویج اندیشه ها، سیاست ها، برنامه ها و رویکردها در درون جمهوری اسلامی داشته باشیم و از فرصت تبلیغ هنرمندانه در کلام، شعر، موسیقی، هنر و نقاشی به درستی استفاده کنیم تا بیرق جمهوری اسلامی بتواند افراد زیادتری را تحت پوشش خود قرار دهد

مرادی ادامه داد: باید از این مناسبت ها برای تعمیق نیازهای اساسی جامعه یعنی اتحاد، اتفاق، وحدت و همدلی استفاده کرد و تدبیری اتخاذ کرد تا استفاده از فرصت ها بیشتر و بیشتر شود اما با این وجود باید شرایط موجود را نیز در نظر داشت./ ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید 

کپی