اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

استاندار خوزستان: مردم همچنان از تجمع پرهیز کنند

استاندار خوزستان: مردم همچنان از تجمع پرهیز کنند

استاندار خوزستان با بیان اینکه این استان همچنان درگیر پیک دوم کرونا است و در حال سپری کردن مراحل آخر آن است گفت: برای عبور از این وضعیت ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان باید از تجمع پرهیز شود.

غلامرضا شریعتی شنبه شب در حاشیه کمیته علمی بررسی شرایط شهرستان‌های جنوب غرب خوزستان در فرمانداری آبادان اظهار داشت:در ۲ هفته گذشته وضعیت ابتلای مردم به ویروس کرونا در استان خوزستان پایدار و ثابت بوده و با شیب خیلی کند شرایط در حال بهبود است اما برای رسیدن به وضعیت پایدار نیاز به همراهی بیشتر مردم استان است.

وی  ضمن تاکید بر استفاده از وسایل خود مراقبتی و ماسک از سوی مردم اظهار داشت:مردم از تجمع پرهیز و از حضور در مراسم‌ ترحیم و شادی خودداری کنند.

استاندار خوزستان اظهار داشت:از مردم تقاضا می‌کنم با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به مسئولان و مجموعه درمان در زمینه عادی شدن شرایط کمک کنند چرا که هر چه مردم بیشتر نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند از وضعیت قرمز بهتر و سریعتر عبور خواهیم کرد.

وی گفت: حفظ سلامت مردم خط قرمز مسئولان است ضمن اینکه اقتصاد و معیشت آنها نیز مهم بوده و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد تا مردم زندگی خود را اداره کنند.

شریعتی افزود: شرایط قرمز شهرستان‌های استان توسط کادر مجرب علمی در حال رصد است و در صورتی که دانشگاه علوم پزشکی پیشنهادی در خصوص اعمال محدودیت‌ها پیشنهاد کند در ستاد استانی مورد بررسی قرار می گیرد و اگر مجبور شویم در برخی از شهرستان‌های قرمز عقب گرد خواهیم کرد و محدویت‌ها اعمال خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹ در آبادان بالاست و این شهرستان دروضعیت قرمز قرار دارد گفت:برخی از شهرها مثل خرمشهر و اهواز از وضعیت قرمز خارج شدند و هم اینک شهرستان اهواز در وضعیت زرد و خرمشهر در وضعیت نارنجی به سمت زرد قرار دارد.

به گزارش ایرنا  شهرهای آبادان، امیدیه ، اندیمشک، ماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر و مسجدسلیمان در وضعیت قرمز از نظر ابتلا به کرونا قرار دارند.

به گزارش ایرنا ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده است که سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند./ ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی