اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

چند زخمی در اعتراضات اشتوتگارت آلمان

چند زخمی در اعتراضات اشتوتگارت  آلمان

گزارش‌ها از وقوع ناآرامی‌های متعدد در شهر اشتوتگارت آلمان و شکسته شدن پنجره‌ اماکن عمومی، غارت فروشگاه‌ها و درگیری‌های خیابانی با پلیس این شهر حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری د. پ. آ. آلمان، ده ها گروه از افراد خشمگین یکشنبه شب در مرکز شهر اشتوتگارت طی درگیری های خیابانی با پلیس، اموال عمومی را تخریب و چندین نیروی پلیس را زخمی کردند.

سخنگوی پلیس اشتوتگارت در این رابطه گفت: در ابتدا وضعیت کاملاً خارج از کنترل بود، اما بعد از گذشت چند ساعت، اوضاع حوالی صبح آرام شد. این در حالی است که نیروهایی از سراسر ایالت برای کنترل اوضاع به پایتخت اعزام شده بودند.

در ویدیوهای منتشر شده از این درگیری ها، تصاویری از مردانی که پنجره های فروشگاه ها را با لگد می شکنند یا سنگ فرش خیابان را تخریب می کنند دیده می شود.

سخنگوی پلیس افزود: یک جنایت واقعی رخ داده است، یک سری از فروشگاه ها و وسایل نقلیه تحت تأثیر این حملات قرار گرفتند، غارت هم شد. تمرکز این ناآرامی ها بیشتر روی بخشی بود که به عنوان مرکز خرید اشتوتگارت شناخته می شود.

آمارهای پلیس از حضور چند صد نفری در گروه های کوچک و حرکت آنها از بخشی از شهر به بخشی دیگر حکایت دارد. پلیس همچنین چندین نفر را بازداشت کرده است.

سخنگوی پلیس گفت که این آشوب ها از نیمه شب آغاز شده و تا نزدیک صبح ادامه داشته است. در عین حال نیروهای پلیس برای حفظ امنیت ، پلیس همچنان در مرکز شهر حضور دارند.

آخر هفته گذشته نیز درگیری های پراکنده ای بین گروه هایی از جوانان و نیروهای پلیس اشتوتگارت رخ داد./ایرنا 

کپی