اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

توسعه بخش مخابرات چین علیرغم شیوع کرونا

توسعه بخش مخابرات چین علیرغم شیوع کرونا

صنعت مخابرات کشور چین علیرغم سنگ اندازی آمریکا و متحدان غربی آن و نیز شیوع ویروس کرونا و چالش‌های ناشی از آن به رشد منظم خود در سال ۲۰۲۰ ادامه داده است.

یوز چاینا، بر اساس آمار منتشر شده توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، درآمد بخش مخابرات چین در پنج ماه نخست سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۸۱ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ حدود ۲.۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

در این مدت، درآمد سه غول مخابراتی چین یعنی چاینا تله کام، چاینا موبایل و چاینا یونیکام، از محل ارائه خدمات تلفن ثابت و اینترنت دی اس ال به بیش از ۲۷ میلیارد دلار رسیده که این رقم هم نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ حدود ۱۲.۲ درصد افزایش یافته است.

تا پایان ماه گذشته میلادی تعداد کاربران تلفن همراه در چین با رشد ۰.۲ درصدی نسبت به ماه میلادی مشابه سال ۲۰۱۹ به ۱.۶ میلیارد دلار رسیده که از این تعداد حدود ۱.۲۸ میلیارد نفر از خدمات نسل چهارم تلفن همراه استفاده می‌کنند.

همین آمار حاکیست تعداد کاربران خدمات اینترنت ثابت در چین نیز به طور مرتب در حال افزایش است و ۸۶.۱ درصد از این افراد از خدمات اینترنت با سرعت بیش از ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه استفاده می‌کنند./مهر


اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی