اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

فهرست کتاب‌هایی با موضوع «خشونت خانگی علیه کودکان»

فهرست کتاب‌هایی با موضوع «خشونت خانگی علیه کودکان»

شورای کتاب کودک فهرستی از کتاب‌های برگزیده، شایسته تقدیر و چهارستاره را با موضوع «خشونت خانگی علیه کودکان»، از میان کتاب‌های منتشرشده در سال‌های ۱۳۶۰ - ۱۳۹۸ منتشر کرده است.

بر اساس خبر رسیده از شورای کتاب کودک، این نهاد با اعلام این موضوع نوشته است: با شنیدن واژه‌ خشونت چه تصویری در ذهن‌مان نقش می‌بندد؟

می‌دانیم خشونت فقط پرتاب گلوله و کشتن یک نفر نیست. امروز برای خشونت انواع آشکار و پنهانی تعریف شده است که بسیاری از آن‌ها حتی در نگاه عموم به عنوان خشونت شناخته نمی‌شوند.

در دنیایی که با خشونت و وحشت فراگیر مواجه هستیم، چگونه به کودکان کمک کنیم تا از خود در برابر خشونت حفاظت کنند، حقوق خود را بشناسند و خود خشونت را بازتولید نکنند؟

هنر و ادبیات همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع شناخت و معرفت شناخته شده است. نگریستن به موضوع خشونت از این روزنه می‌تواند بسیار قابل توجه باشد. با این رویکرد، شورای کتاب کودک فهرستی از کتاب‌های برگزیده، شایان تقدیر و چهارستاره را با موضوع خشونت خانگی علیه کودکان، از میان کتاب‌های منتشرشده در سال‌های ۱۳۶۰ - ۱۳۹۸ انتخاب کرده و به صورت فایل pdf در دسترس مخاطبان قرار داده است./ایسنا

کپی