اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

آخرین خبر از وضعیت میراث به‌آذین

آخرین خبر از وضعیت میراث به‌آذین

فرزند محمود اعتمادزاده (م.ا. به‌آذین) با شرح وضعیت حمایت از حفظ خانه این نویسنده و مترجم فقید، از آخرین وضعیت رسیدگی به میراث به‌آذین می‌گوید.

 کاوه اعتمادزاده که پیش‌تر در گفت‌وگویی خواستار نجات این‌ خانه از دست بسازبفروش‌ها (۶۰ درصد این خانه سهم بسازبفروش است) و تبدیل آن به یک خانه‌موزه شده بود، در یادداشتی کوتاه آورده است: در ادامه روند حمایت از ثبت ملی خانه به یادگارمانده از محمود اعتمادزاده (م.ا.به آذین)، امضاهای نامه منتشرشده در این رابطه، به ۱۶۰۰ رسیده و چهره‌های فرهنگی و هنری و ادبی بیشتری از آن حمایت کرده‌اند. این در حالی است که در وضعیت وجود بیماری کرونا امکان تماس و کار توضیحی ضعیف و  پایین است. اینک چشم انبوه دوست‌داران فرهنگ ایران به سازمان میراث فرهنگی استان دوخته است و امیدوارند نماینده محترم سازمان، پرونده خانه به‌آذین را در جلسه روز دوشنبه (دوم تیرماه  ۱۳۹۹) شورای بررسی ثبت اثر ملی ارائه کند و نقش سازمان خود را در ایفای این خواسته و وظیفه فرهنگی به نمایش بگذارد.

به گفته فرزند به‌آذین، این خانه سابقه تاریخی پنجاه و چندساله دارد. خانواده به‌آذین از سال ۴۶ در این خانه که در آریاشهر واقع است، سکونت داشته‌اند. سایر وارثان این خانه به دلیل نیاز مالی‌ای که داشتند، ناچار شدند سهم خود را به یک بسازبفروش بفروشند و حالا ۶۰درصد خانه دست بسازبفروش و ۴۰ درصد آن دست کاوه اعتمادزاده است، او به دنبال این است که این خانه باقی بماند./ایسنا

بیشتر بخوانید

خانه‌ای که دیگر پلاک هم ندارد

کپی