اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

حمله ائتلاف بین‌المللی به اهداف داعش در عراق

حمله ائتلاف بین‌المللی به اهداف داعش در عراق

ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در هماهنگی با دولت عراق به مخفیگاه‌های گروه تروریستی «داعش» در استان شمالی «کرکوک» حمله کرده است.

در بیانیه ائتلاف آمده است که با هماهنگی دولت عراق، جنگنده‌های ائتلاف حملاتی را به سه مقر داعش در دره «الشای» در استان کرکوک انجام دادند.

ائتلاف افزود که دره الشای منطقه‌ای روستایی در استان کرکوک است و توسط تروریست‌های داعش به عنوان مخفیگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این منطقه با پوشش گیاهی انبوه در ۱۶ کیلومتری غرب «طوزخورماتو» قرار دارد .

ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش در اسفند و فروردین گذشته پنج پایگاه نظامی عراق را ترک کرد.

نیروهای ائتلاف با وجود خروج از این پایگاه‌ها، همچنان در سه پایگاه اصلی و عمده عراق شامل «عین الاسد، التاجی و حریر» حضور دارند.

عملیات امروز از معدود حمله‌های نیروهای ائتلاف بین‌المللی در ماه‌های گذشته علیه اهداف داعش در عراق به شمار می‌رود.

در ماه‌های اخیر، حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در مناطق بین استان‌های کرکوک، صلاح الدین و دیاله معروف به «مثلث مرگ» افزایش یافته است.

در ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال، عراق با بازپس‌گیری کل قلمرو خود که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر داعش را اعلام کرد.

با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی عراق است و در دو ماه گذشته به حملات خود علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراق شدت بخشیده است.

نیروهای «الحشد الشعبی» و ارتش عراق در این مدت که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده بیش از 70 عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند./ایرنا


 

کپی