اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

سرگذشت تلخ زندگی دربی بی و دخترانش

سرگذشت تلخ زندگی دربی بی و دخترانش

قصه زندگی «در بی بی» سختی های زیادی دارد که نزدیک بود با مرگ دختر ۱۲ ساله اش با داغی بزرگ تر همراه شود که به خیر گذشت.

 «دُر بی بی» مادری ۳۷ ساله است که ۹ سال قبل همسر خود را از دست داده و با کارگری و کار در زمین های کشاورزی و یارانه ۴۵ هزار تومانی روزگار خود و فرزندانش را می گذراند.

این مادر سه دختر دارد که خانواده شوهرش و در واقع عمو و عمه فرزندانش اصرار دارند دختر ۱۲ ساله این زن ازدواج کند؛ همانطور که زهرای ۱۴ ساله را سال قبل به زور عروس کرده بودند.

زهره که تازه ۱۲ سالش تمام شده، راضی به ازدواج نیست و می گوید: «می خواهم درس بخوانم و نمی خواهم ازدواج کنم.»

«در بی بی»  می گوید: عمو و عمه زهره گفته اند حالا که ازدواج نمی کنی باید در خانه ما کار کنی که بعد از دعوا برای شوهر دادن او، زهره دست به خودکشی زد.

وی گفت: بعد از چند روز که زهره از بیمارستان ترخیص شد و به خانه آمدیم، پسر برادرشوهرم به خانه ما آمد و می خواست زهره را کتک بزند که من مانع شدم و مرا به باد کتک گرفت.

در بی بی با اشاره به اینکه من امنیت جانی ندارم و خانواده شوهرم مرا اذیت می کنند افزود: دختر ۱۴ ساله ام را هم سال قبل شوهر دادند که به همراه شوهرش در جای دیگری کارگری می کنند و وضع مالیشان خوب نیست.

براساس پیگیری‌های خبرنگار سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری استان کرمان به این موضوع ورود کرده و با پیگیری و تماس وی با رییس دادگاه شهرستان فهرج، دستور پیگیری وضعیت این خانواده صادر شد.

گفتنی است: در آخرین تماس (یک ساعت قبل از انتشار این خبر) خبرنگار ایسنا با «در بی بی»، وی با ابراز خوشحالی از پیگیری ها، راهی دادگاه بود تا پرونده و شکایتش از خانواده شوهر را پیگیری کند و حال زهره نیز خوشبختانه خوب بود./ ایسنا 

 

کپی