اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

پایان قرنطینه سراسری در عربستان/ بازگشایی اقتصاد عربستان از امروز

پایان قرنطینه سراسری در عربستان/ بازگشایی اقتصاد عربستان از امروز

خبرگزاری دولتی عربستان خبر داد که این کشور از امروز قرنطینه سراسری ۳ ماهه برای کنترل پاندمی کرونا را خاتمه خواهد داد و محدودیت‌های اقتصادی را بر می‌دارد.

 با اشاره به نقل از منبعی در وزارت کشور عربستان خبر داد که این کشور از امروز (یکشنبه) قرنطینه سراسری ۳ ماهه برای کنترل پاندمی کرونا را خاتمه خواهد داد و محدودیت‌های اقتصادی را بر خواهد داشت.

قرنطینه از ساعت ۶ بامداد به وقت محلی برداشته خواهد شد، هرچند محدودیت‌های مراسم مذهبی، مسافرت بین‌المللی و تجمعات اجتماعی بالای ۵۰ نفر همچنان پابرجا خواهد بود.

عربستان از ماه مارس برای کنترل شیوع کرونا محدودیت‌های قرنطینه‌ای سخت‌گیرانه‌ای را برقرار کرد که این شامل حکومت نظامی و منع عبور و مرور ۲۴ ساعته در اکثر شهرهای این کشور می‌شد.

در ماه می اعلام شد که عربستان در ۳ فاز محدودیت‌های حمل‌ونقل و مسافرت را بر خواهد داشت و در در ۲۱ ژوئن قرنطینه پایان خواهد یافت.

با اجرای فازهای قبلی کاهش محدودیت‌های قرنطینه‌ای در ماه می، در روزهای اخیر تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در عربستان رو به افزایش است.

تا کنون بیش از ۱۵۴ هزار نفر در عربستان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و ۱۲۳۰ نفر به این علت جان خود را از دست داده‌اند./مهر

کپی