اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

انهدام باند سارقان مغازه‌های پایتخت

انهدام باند سارقان مغازه‌های پایتخت

رئیس کلانتری ۱۵۷ "مسعودیه" از دستگیری سه سارق و اعتراف آنان به ۵۰ فقره سرقت مغازه و کشف یک وانت پوشاک و لوازم آرایشی مسروقه از مخفیگاه متهمان خبر داد و گفت: دستگیری متهم چهارم پرونده در دستور کار قرار دارد.

سرهنگ ایرج ارسلانی گفت: در پی چندین فقره سرقت از مغازه‌ها توسط سارقان با شگردهای مختلف از جمله تخریب قفل، شیشه و کرکره و توجه به حساسیت موضوع دستگیری عامل یا عاملان سرقت در دستور کار تیم عملیات کلانتری ۱۵۷ "مسعودیه" قرار گرفت.

رئیس کلانتری ۱۵۷ "مسعودیه" افزود: در تحقیقات میدانی از محل‌های وقوع سرقت و داخل واحدهای صنفی مشخص شد سه مرد به همراه یک زن به نحوی که شهروندان به آنان شک نکنند حدود ساعت ۵ تا ۶ صبح در مکان‌هایی که تردد افراد کمتر است و تجمع واحدهای صنفی وجود دارد با استفاده از یک دستگاه خودرو تیبا در محل‌های مورد نظر حاضر می‌شدند و با تخریب قفل واحدهای صنفی اموال داخل آن‌ها را سرقت می‌کردند.

وی با بیان اینکه در یکی از محل‌های سرقت ماموران کلانتری موفق شدند، پلاک انتظامی خودرو را شناسایی کنند، گفت: با استعلام از سامانه پلیس در ابتدا هویت مالک خودرو سپس مخفیگاه وی شناسایی شد.

ارسلانی ادامه داد: با شناسایی مخفیگاه مالک خودرو تیمی از ماموران عملیات این کلانتری با هماهنگی قضائی به آن مکان اعزام و موفق شدند دو مرد و زن سارق را در همان مکان دستگیر کنند.

وی در ادامه اظهارکرد: متهمان در بازجویی اولیه اعلام کردند که اموال سرقتی را در انباری در حاشیه شهر نگهداری می‌کنند و با هماهنگی‌های قضائی ماموران به محل اعلامی اعزام شدند و پس از مراجعه به محل یک وانت لوازم سرقتی که بیشتر پوشاک زنانه و لوازم آرایشی بود، کشف کردند.

 رئیس کلانتری محله "مسعودیه" با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال مسروقه را ۵ میلیارد ریال برآورد کرده اند، گفت: تلاش برای دستگیری سارق چهارم این باند ادامه دارد و هر سه متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند./پلیس 

رمزگشایی از 100 فقره سرقت در تهران

 

کپی