اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

یک بام و دو هوای طرح احیای اقتصادی اروپا

یک بام و دو هوای طرح احیای اقتصادی اروپا

گروه جهان/ تصویب تزریق بودجه 750 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به بدنه اقتصاد بحران زده کشورهای آسیب دیده در شیوع کرونا، با مخالفت شماری از اعضا به ماه آینده موکول شد.


به‌گزارش «یورونیوز»، نشست مجازی روز جمعه اتحادیه اروپا برای بررسی طرح احیای بلند مدت اقتصادی در حالی با تلاش‌های آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا همراه شد که چهار کشور اتریش، هلند، سوئد و دانمارک در ساز و کار پرداخت این کمک به کشورهایی که بیشترین آسیب را در کرونا دیده‌اند اما و اگرهایی را بیان کردند. با این حال «اورسلا فون درلاین»رئیس اتحادیه اروپا با ابراز رضایت از نتیجه این نشست گفت: «کشورها بدانند ما در اول راه بحران هستیم و نه آخر آن.»
«شارل میشل»، رئیس کمیسیون اروپا نیز گفت: «اتحادیه در تلاش است مقدمات موفقیت نشست ماه جولای را به انجام برساند.» براساس آخرین گزارش‌ها، در حال حاضر بسیاری از کشورها بر سر بخشش این پول یا حتی نوع وام آن تردید دارند. به‌طوری که «آنجلیکا وینزیگ»، نماینده اتریش گفت: «چطور باید به کارآفرینانی که مدت‌ها کارخانه هایشان را تعطیل کرده‌اند، بگوییم که ما به کارخانه‌های اسپانیایی وام داده‌ایم.» این اظهارات در حالی بیان شده است که «فیلیپ لمبرت» از اعضای اتحادیه اروپا معتقد است: «سران هلند باید بدانند که به بازار اروپا وابسته هستند و بدون این بازار اروپایی، هلند معنایی نخواهد داشت.»

کپی