اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹

کوتاه از کرونا

کوتاه از کرونا

سیمین خیاط‌زاده رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت آذربایجان شرقی از شناسایی ۵۰ بیمار کرونایی بعد از هر مراسم عروسی در این استان خبر داد.«مهر»
دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه تعداد فوتی‌های هرمزگان اکنون به ۱۵۵ نفر رسیده است، عنوان کرد: متأسفانه روز گذشته دختر ۱۰ ساله‌ای دربندرعباس بدون بیماری زمینه‌ای در جمع فوت‌شدگان قرار داشت. به گفته وی، در حال حاضر در این استان ۲۰۳ نفر بستری، ۲۳ نفر در آی‌سی‌یو و ۱۳ نفر وضعیت وخیم دارند.«ایسنا»
«تدروس آدهانوم» دبیرکل سازمان بهداشت جهانی با اشاره به اینکه روز پنجشنبه، ۱۵۰ هزار نفر مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است، اعلام کرد: این تعداد، بیشترین ابتلای روزانه از زمان شیوع این بیماری است. «الجزیره»
محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد: در حال حاضر حدود ۱۱۰ نفر بیمار بستری مشکوک به کرونا در قم بوده که حال ۴۰ نفر آنها وخیم است. «فارس»
محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: به‌ دلیل بحث کرونا و لزوم حفظ کیفیت آب، کلر آب تهران را به هشت دهم رساندیم که بالاترین میزان از نظر استانداردهای جهانی است ،تا نه تنها در آب تهران کوچکترین علائم کرونا وجود نداشته باشد، بلکه در فاضلاب خام نیز علائمی از کرونا دیده نشود.«ایسنا»
وزارت امور خارجه از تمدید یکساله و رایگان گذرنامه‌های شهروندان ایرانی خارج از کشور‎ به‌دلیل شیوع کرونا خبر داد. «ایران»
دولت عربستان اعلام کرد مساجد شهر مکه از فردا (یکشنبه) پس از سه ماه تعطیلی به‌دلیل شیوع کرونا، بازگشایی می‌شوند.خبرگزاری «واس»
فدراسیون فوتبال عراق اعلام کرد: در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی از ضرغام اسماعیل و علاء مهلاوی دو بازیکن تیم ملی فوتبال این کشور منتشر شده ثابت می‌شود که این دو بازیکن توصیه‌های بهداشتی مبارزه با کرونا را نادیده می‌گیرند. آنها فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند و در یک تجمع شرکت کرده‌اند و کرونا را به تمسخر گرفته‌اند؛ بعد از مشورت با کاتانچ تصمیم گرفتیم که نام این دو بازیکن را از فهرست تیم ملی خط بزنیم. «السپورت»
در چهارمین تست کرونای اعضای تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، تست دو عضو تیم مثبت اعلام شد.«ایسنا»

کپی