اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

شهردار منطقه یک شایعه تخریب خانه روحانی در جماران را تکذیب کرد

نیم‌طبقه تخریب شد؛ ملک شخصی نبود

نیم‌طبقه تخریب شد؛ ملک شخصی نبود

باز هم دروغی تازه از گردونه شایعات درباره حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان خارج شد؛ از روز گذشته شایعه‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که ادعا می‌کرد روحانی قصد دارد بعد از اتمام دوران ریاست جمهوری اش به جماران کوچ کند و به‌همین دلیل در حال ساخت بنایی 4 هزار متری آن هم بدون اخذ جواز از شهرداری و در زمینی با کاربری باغ بود که به خواست مردم محله جماران تخریب شد.

  مستند این شایعه طوماری منتسب به اهالی محله جماران بود که ادعا داشت شخص یا اشخاصی نامعلوم با ادعای ارتباط با مقام‌های دولتی مبادرت به ساخت و ساز غیرقانونی در مقیاس وسیع در بخشی از اراضی واقع در خیابان یاسر کرده‌اند و بر اساس همین طومار مدعی شدند کسی که به این ساخت و ساز اقدام کرده است، رئیس جمهوری بوده است. شایعه‌ای که 24 ساعت بیشتر دوام نداشت. چه امروز صبح حمید موسوی شهردار منطقه یک توضیحاتی را در مورد تخریب ملک یادشده ارائه داد.
او با بیان اینکه «۶ سال پیش مجوز گودبرداری در ملکی متعلق به نهاد ریاست جمهوری در جماران صادر شد و در نهایت یک گود ۱۴ متری حفاری شد» به ایسنا گفت: بعد از مدتی این گود به حال خود رها شد و به مرور زمان به علت عمر محدود سازه نگهبان در زمره گودهای پرخطر قرار گرفت. وی با بیان اینکه پیش از سال جدید، نهاد ریاست جمهوری نسبت به تکمیل ساخت و ساز و درخواست اخذ پروانه نیز اقدام کرد، افزود: کاربری ملک، مسکونی و بر اساس ضوابط طرح تفصیلی دارای تراکم۳۰۰ درصد است و برخلاف برخی اخبار منتشره این ملک باغ نیست و به عبارتی مستند به مصوبه کمیسیون ماده هفت ازسال ۹۳ نوعیت ملک، باغ نیست و همچنین تأییدیه جدید کمیسیون ماده ۷ مبنی بر باغ نبودن را نیز دارد.
شهردار منطقه یک با تأکید بر اینکه براساس ضوابط طرح ویژه مصوب ساماندهی محدوده جماران، در شورای‌عالی شهرسازی در مجاورت حسینیه شماره یک تعداد طبقات مجاز به‌صورت دوطبقه روی زمین است، افزود: طرح ارائه شده به‌صورت دوطبقه روی زمین و سه طبقه زیرزمین ارائه شده است که منطبق بر ضوابط طرح تفصیلی‌ است و همچنین براساس پهنه ملک، می‌توانستند ۷۰ درصد سطح اشغال داشته باشند؛ اما حدود۶۰ درصد ساخت و ساز داشتند که کمتر ازضوابط طرح تفصیلی شهر تهران است. همچنین رعایت بر اصلاحی و شیب زیاد زمین(اختلاف ۹ متری شمال و جنوب زمین) شرایط خاصی را به وجود آورده است.
موسوی با بیان اینکه در هنگام اجرای کار، مأموران شهرداری متوجه ساخت یک «نیم» طبقه برخلاف ضوابط مصوب شدند که عصر روز گذشته، مأموران اجرائیات نسبت به تخریب آن اقدام کردند، افزود: این ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و ملک شخصی نیست؛ اما متأسفانه در فضای مجازی اخباری مبنی بر تخریب ملک رئیس جمهوری منتشر شده است که صحت ندارد. موسوی افزود: این ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و در حال حاضر نیز سازنده بنیاد مسکن است.

کپی