اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

هرمزگان در کرونا شرایط پرخطری را طی می کند/آماده تأمین تجهیزات درمانی هستیم

هرمزگان در کرونا شرایط پرخطری را طی می کند/آماده تأمین تجهیزات درمانی هستیم

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در دو هفته آینده شرایط رو به افزایش و پرخطری در بحث کرونا در هرمزگان خواهیم داشت، گفت: در صورت نیاز به تجهیزات بیشتر آماده همکاری همه‌جانبه با مسئولان استان هرمزگان هستیم.

قاسم جان بابایی صبح امروز(۳۱ خردادماه) در خصوص بررسی میدانی از وضعیت روند درمان بیماران کرونایی در هرمزگان، افزود: برای مقابله با بیماری کرونا در هرمزگان از ظرفیت بیمارستان‌های نیروی انتظامی و سپاه نیز استفاده شده و بیمارستان نیروی دریایی ارتش هم در حال پایان است و به چرخه بیمارستان‌های کرونایی اضافه می‌شود.

وی به مراحل تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: این بیمارستان تا آخر سال از لحاظ فیزیکی آماده می‌شود.

جان بابایی اضافه کرد: زیرساخت‌های بخش‌های ویژه در هرمزگان افزایش‌یافته و ۲۵ دستگاه کمک تنفسی، ۲۰ دستگاه مانیتور علائم حیاتی، یک دستگاه بلادگاز، ۱۵ ست تشک مواج، ۳ دستگاه الکتروکاردیوگرافی، ۳ دستگاه شوک و ۱۳ دستگاه پمپ سرنگ به چرخه درمان هرمزگان اضافه‌شده است.

وی با اشاره به اینکه در صورت نیاز به تجهیزات بیشتر آماده همکاری همه‌جانبه با مسئولان استان هرمزگان هستیم، خاطرنشان کرد: شرایط بندرعباس خوب نیست و در دو هفته آینده شرایط رو به افزایش و پرخطری خواهیم داشت.

در پایان نشست معاون وزیر بهداشت و درمان با استاندار هرمزگان و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، جلسه مصوب شد وزارت بهداشت در تأمین تجهیزات، منابع مالی و صدور مجوز برای جذب پرستاران کمک کند و همچنین از محل اعتبارات اختصاص‌یافته در بحث کرونا، کمک‌های بیشتری برای تجهیز دستگاه اکسیژن ساز، بخش مراقبت‌های ویژه و افزایش تخت‌های بیمارستان شهید محمدی صورت گیرد./ ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی