اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

تهرانی ها در مصرف آب صرفه جویی کنند/مصرف از نیم میلیارد لیتر گذشت

تهرانی ها در مصرف آب صرفه جویی کنند/مصرف از نیم میلیارد لیتر گذشت

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه مصرف آب در تهران روزانه حدود ۵۰۰ میلیون لیتر افزایش داشته است، گفت: از مردم عزیز می‌خواهیم مقداری در مصرف آب صرفه جویی کنند تا به سلامتی از این دوران سخت هم عبور می‌کنیم.

محمدرضا بختیاری مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به میزان بالای مصرف آب در پایتخت و حاشیه‌های آن، اظهار داشت: میزان مصرف آب از ابتدای خردادماه تقریبا زیر ۳ و نیم میلیون متر مکعب در روز نیامده است و در حال حاضر چهار روز متوالی در عدد ۳ میلیون و ۶۵۰ متر مکعب متوقف شده است.

وی با بیان اینکه تهرانی‌ها نسبت به سال قبل حدود ۲۰ درصد افزایش مصرف داشتند، گفت: با تمام ظرفیت آب را وارد تهران می‌کنیم و گرما و کرونا باعث شده که مصرف آب بصورت غیر نرمال پیش رود، گرمای امسال زودرس بود و درجه هوا نسبت به سال گذشته بالاتر رفته است و باعث شد مردم زودتر کولر‌ها را روشن کنند و به تبع مصرف آب نیز افزایش داشت.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران گفت: همیشه پیک مصرف آب در تهران بیستم تیرماه بود اما امسال این در چند روز اخیر ۳ میلیون و ۶۵۰ متر مکعب آب مصرف شده است که چهار روز است آمار به همین گونه پابرجاست.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در هیچ جای شهر کمبود آب نداشته ایم اما آفت فشار داریم.

بختیاری گفت: مصرف آب فوق‌العاده بالا است در واقع روزانه ۳ میلیون و ۶۰۰ متر مکعب آب در روز مصرف داریم که نشان می‌دهد روزانه حدود ۵۰۰ میلیون لیتر مصرف مان نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده که این رقم عدد بسیار بالایی است.

وی بیان کرد: تقریبا ۳ الی ۴ ماه است که بچه‌های ما خواب ندارند و تلاش می‌کنیم که با هیچ گونه کمبود آبی مواجه نشویم.

مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران اظهار کرد: سدهای استان تهران از وضعیت خوبی برخوردار هستند و باید بدانیم که تصفیه خانه‌ها محدود است و تا چند روز آینده تصفیه خانه ششم که بالای اتوبان همت است به مدار می‌آید.

وی در پایان تاکید کرد: از مردم عزیز می‌خواهیم مقداری در مصرف آب صرفه جویی کنند تا به سلامتی از این دوران سخت هم عبور می‌کنیم./فارس

کپی