اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

یک خواهر و برادر در لبنان به اتهام جاسوسی برای صهیونیست‌ها دستگیر شدند

یک خواهر و برادر در لبنان به اتهام جاسوسی برای صهیونیست‌ها دستگیر شدند

مسئولان امنیتی لبنان یک زن و برادرش را به ظن جاسوسی و همکاری با دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی دستگیر کردند.

روزنامه الاخبار لبنان روز شنبه گزارش داد که " کنده الخطیب " و برادرش به ظن همکاری با رژیم صهیونیستی دیروز (جمعه) توسط نیروهای امنیتی این کشور بازداشت شدند. 

به نوشته این روزنامه،  پیش از اینکه منابع امنیتی فاش کنند دلیل دستگیری وی ظن همکاری اطلاعاتی با دشمن صهیونیستی و ورود به فلسطین اشغالی بوده است، کمپین حمایت از وی در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده بود زیرا بسیاری از فعالان شبکه‌های اجتماعی تصور می‌کردند که  دستگیری وی به خاطر درج مطلب انتقاد آمیز از میشل عون رئیس جمهور لبنان در توئیتر انجام شده است.

این روزنامه با اشاره به اینکه نیروهای گشت امنیت عمومی لبنان صبح پنجشنبه دو برادر " الخطیب " را از خانه خود در " حلبه عکار " خارج و به همراه خود بردند، اضافه کرد: بلافاصله پس از دستگیری او کمپینی برای " کنده " راه‌اندازی شد و بسیاری از مردم در داخل و خارج از لبنان در این کمپین همبستگی شرکت کردند و بازداشت " خطیب " را به ضدیت با حزب الله مرتبط دانستند.

در همین حال یک مرجع امنیتی به روزنامه الاخبار گفت که دستگیری " کنده " بر اساس مدارکی از امنیت عمومی انجام شده که ثابت می‌کند وی با افرادی در داخل اسرائیل در تماس بوده است.

وی با اشاره به اینکه " کنده الخطیب " اطلاعاتی را به اسرائیلیها داده است، افزود: با این حال مقامات امنیتی از افشای محتویات این اطلاعات خودداری کردند.

بر اساس اطلاعاتی که روزنامه الاخباریه به دست آورده است این زن دستگیر شده ۲۴ سال سن دارد و در مقابل بازپرسان به آنچه به او نسبت داده شده، اعتراف نکرده است اما منابع امنیتی بر اساس مکالمات ضبط شده از صحبت‌های او  از اثبات ظن نسبت به او سخن گفته‌اند.

در این پیوند منابع امنیتی به الاخبار گفتند که کنده الخطیب پیش از این در سال ۲۰۱۹ دو ارتباط با نیروهای امنیتی ارائه داده و گفته بود که شخصی اسرائیلی با او تماس گرفته است.

به نوشته الاخبار، این زن دستگیر شده مدرس ادبیات انگلیسی است و در زمینه آموزش ترجمه فعالیت دارد و در رسانه‌های اجتماعی حمایت خود از حزب المستقبل و مخالفت با حزب الله را نشان می‌دهد.

به گفته منابع امنیتی، یکی از سوء ظن‌ها نسبت به وی این است که از طریق اردن به سرزمین دشمن (سرزمین‌های اشغالی) وارد شده است.

قرار است الخطیب روز دوشنبه به دادگاه نظامی تحویل داده شود تا تحقیقات پیرامون وی پیش از قرارگرفتن مقابل قاضی تحقیقات نظامی تکمیل شود.  /ایرنا

کپی