اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

کشف بیش از ۵۶ هزار عدد انواع تجهیزات بهداشتی

کشف بیش از ۵۶ هزار عدد انواع تجهیزات بهداشتی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از۵۶ هزار عدد انواع تجهیزات بهداشتی طی یک هفته گذشته در سراسر کشور خبر داد.

سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهارکرد: با توجه به تداوم بیشتر شیوع ویروس منحوس کرونا در سطح جامعه، مأموریت‌های پلیس امنیت اقتصادی در راستای رصد اطلاعاتی انبارها و مراکز توزیع تجهیزات بهداشتی به طور کامل و با قوت بیشتر همانند گذشته انجام می شود.

وی افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با در نظر گرفتن نقاط آلوده و با جمع آوری اطلاعات و نیز انجام گشت زنیهای هدفمند، افراد سودجو و اخلال گران نظام توزیع اقلام بهداشتی و محل احتکار کالاها را شناسایی می کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا درباره میزان کشفیات طی یک هفته گذشته، عنوان کرد: ماموران در بازرسی از واحدهای صنفی، مراکز توزیع و عرضه تجهیزات بهداشتی و انبارها، ۵۶ هزار و ۲۰۰ عدد انواع تجهیزات بهداشتی شامل ۱۰هزار و ۹۰۰ عدد انواع ماسک، ۴۵ هزار و ۳۰۰ عدد انواع دستکش و یک هزار و ۸۳۸ لیتر مواد ضدعفونی کننده کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه تجهیزات بهداشتی مکشوفه در استانها به دانشگاههای علوم پزشکی تحویل شد، تصریح کرد: در این رابطه ۳۲ واحد صنفی پلمب و ۴ محتکر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار مقیمی در پایان با اشاره به عزم جدی این پلیس برای مبارزه با احتکارکنندگان اقلام بهداشتی و ضروری از مردم در خواست کرد: در صورت اطلاع احتکار هرنوع کالا بلافاصله موضوع را به مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند./ پلیس 

پخش گلستان در برابر کرونا از شبکه اسپانیایی زبان ایران

 

کپی