اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

خبرنگار استاندار خوزستان:

آب غیزانیه برای ۲۰ سال آینده تأمین شد مشکل آب حصیرآباد هم حل شد

آب غیزانیه برای ۲۰ سال آینده تأمین شد مشکل آب حصیرآباد هم حل شد
شیما جهانبخش

استاندار خوزستان گفت: با تکمیل طرح آبرسانی به بخش غیزانیه از توابع شهرستان اهواز، آب شرب ساکنان روستاهای این بخش تا ۲۰ سال آینده تأمین شده وآنها دیگر مشکلی در این زمینه نخواهند داشت.

«غلامرضا شریعتی» در گفت‌و‌گو با «ایران» از تکمیل فاز نهایی آبرسانی به غیزانیه تا 2 ماه آینده خبر داد و اظهار داشت: با افتتاح فاز اول طرح آبرسانی به غیزانیه تأمین آب در این منطقه از ۹ هزار مترمکعب در شبانه روز به ۱۷ هزار مترمکعب افزایش یافته است. این طرح، بخش اصلی پروژه آبرسانی به غیزانیه بوده که در اجرای آن حدود ۵۹ کیلومتر خط لوله کار شده و ایستگاه‌های پمپاژ نیز کاملاً تعمیر و اصلاح شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تمام اعتبارات مورد نیاز از سوی دولت پرداخت خواهد شد، ادامه داد: 8 کیلومتراز پروژه آبرسانی 28 کیلومتری «صفیره» به «نزهه» به اتمام رسیده و کار در ۶ کیلومتر دیگر نیز آغاز شده است. باقیمانده آن را نیز تقبل کرده‌ایم که با همکاری آبفای خوزستان اجرایی کنیم. به مردم منطقه قول داده‌ایم در مدت ۴۵ تا ۵۰ روز آینده این طرح تکمیل شود و آب مورد نیاز بخش غیزانیه برای ۲۰ سال آینده تأمین می‌شود. استاندار خوزستان افزود: با اجرای بخش اول این طرح تأمین آب برای ۳۷ روستای بخش غیزانیه مقدور شد. البته فعلاً ۱۲ روستا به‌صورت شبانه‌روزی و بقیه نیز10 ساعت از نعمت آب برخوردار شده‌اند. ۲۴میلیارد تومان از اعتبارات مورد نیاز فاز اول این طرح را شرکت مناطق نفتخیز جنوب و ۱۰ میلیارد تومان را سازمان آب و برق خوزستان متقبل شده‌اند. همچنین ۲۲ میلیارد تومان را نیز استانداری بر عهده گرفته است. شریعتی در خصوص فاز دوم طرح آبرسانی به غیزانیه نیز گفت: در فاز دوم قرار است روستاهای «رامشیر» از شرق اهواز جدا شوند تا به روستاهای شرق اهواز که ۳۳ روستا هستند، آبرسانی شود. وی افزود: قرار شده پیمانکار پروژه را در 5 جبهه آغاز کند تا روند کار با سرعت بیشتری پیش برود. بالاترین مقام اجرایی در خوزستان درخصوص حل مشکل آب شرب حصیرآباد اهواز نیز اظهارداشت: در منطقه حصیرآباد به‌دلیل ساخت و ساز غیرمجاز آب شرب وجود نداشت که با رفع موانع قانونی در شورای تأمین و حمایت‌ نماینده ولی فقیه در خوزستان پروژه آبرسانی به حصیرآباد انجام شد.

کپی