اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
وزیر اقتصاد:

ادعای فشار دولت به بانک مرکزی،جوسازی است/دولت استقراضی از بانک مرکزی ندارد

ادعای فشار دولت به بانک مرکزی،جوسازی است/دولت استقراضی از بانک مرکزی ندارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادعاها در مورد فشار دولت به بانک مرکزی را " بیهوده " توصیف کرد و گفت : اینگونه فشار به دولت ، یک نوع فرافکنی است و اساسا دولت رویه فشار به بانک مرکزی را غیر علمی می‌داند.

فرهاد دژپسند روز پنجشنبه در حاشیه نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی مازندران در بابلسر افزود: متاسفانه اخیرا جوسازی های کاذبی پیرامون دولت شکل گرفته است و عده ای ادعا می کنند که دولت برای جبران کسری بودجه خود به بانک مرکزی فشار وارد می کند ، در حالی که اینگونه جوسازی ها و شیطنت ها بی اساس است و دولت تا به امروز نیازی به حمایت مالی بانک مرکزی در زمینه کسری بودجه نداشته است.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر دولت استقراضی از بانک مرکزی نداشته است ، گفت : برای سال جاری هم استقراضی از بانک مرکزی نخواهیم داشت.

دژپسند کسری بودجه را یک موضوع عادی در همه اقتصادهای جهان عنوان کرد و افزود : ترجیح دولت این است که از سیاست های علمی تر برای افزایش درآمدهای خود استفاده کند.

وزیر اقتصاد برنامه اصلی دولت تدبیر و امید برای مقاوم سازی اقتصاد کشور را برنامه ریزی حول محور اقتصاد مالیاتی و خروج کامل از وابستگی نفتی تعریف کرد و گفت : بازگرداندن مالیات های معوق ، تعریف فرصت های جدید مالیاتی، تقویت بخش تولید و همچنین استفاده از اوراق از برنامه های دولت برای کسب درآمد است.

وی همچنین توسعه بازار سرمایه را یکی از مهم ترین اولویت های اقتصادی دولت برشمرد و افزود: خوشبختانه در یک سال اخیر وضعیت بازار سرمایه کشور شرایط رونق و استثنایی را طی می کند.

دژپسند کاهش هزینه های غیر ضروری ، افزایش درآمد از محل صادرات و تولید را نیز از دیگر برنامه های اصلی دولت تدبیر و امید معرفی کرد و گفت : در حال حاضر هیچگونه مشکلی برای درآمدها وجود ندارد.

وزیر اقتصاد شرایط مالی دولت برای اداره کشور را مطلوب توصیف کرد و افزود : برخلاف محاسبات دشمنان ، اقتصاد کشور در سال های اخیر بر الگوهای علمی و خود اتکایی برنامه ریزی شده است و با تکانه های خارجی آسیب نمی پذیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه معاونانش برای شرکت در نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی مازندران به این استان سفر کرد. این نشست صبح امروز در هتل میزبان بابلسر آغاز به کار کرد.

دژپسند را در این نشست علاوه بر مدیران عامل بانک های دولتی ، رییس کل بیمه مرکزی ، رییس سازمان امور مالیاتی ، رییس گمرک ، معاون امور بانکی و شرکت های دولتی ، معاون امور حقوقی و مجلس ، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی ، رییس مرکز بازرسی مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت امور اقتصادی و دارایی همراهی می کنند. /ایرنا

کپی