اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

دریاچه سد دوگر کجاست؟

دریاچه سد دوگر کجاست؟

دریاچه سد دوگر یکی دیگر از جاذبه های گردشگری خرم آباد است که در منطقه ویسیان از توابع شهرستان چگنی قرار دارد.

امروز می‌خواهیم به دیدن یک جاذبه طبیعی و بکر که در استان لرستان واقع شده است و کمتر کسی شاید نام آن را شنیده باشد ،برویم، جایی که شاید با تصورات شما خیلی تفاوت داشته و بهشتی فراتر از رویاهای ماست. بله در این میان دریاچه سد دوگر یکی دیگر از جاذبه های گردشگری خرم آباد است که در منطقه ویسیان از توابع شهرستان چگنی قرار دارد. این دریاچه از نوع سدهای خاکی بوده و با طبیعت بکرش تفرجگاهی ایده‌آل برای افرادی است که دوست دارند در چهارفصل سال به این منطقه سفر کنند.  این سد خاکی در اطراف روستای تنگ دوگر در نزدیکی شهر سرسبز ویسیان مرکز بخش ویسیان چگنی قرار دارد و در حال حاضر یکی از مهمترین تفرجگاه های شهرستان چگنی در فصول مختلف سال به ویژه بهار و تابستان است. دریاچه مینیاتوری و زیبای سد دوگر که اطراف آن را بافت جنگلی پوشیده از درختان کهنسال بلوط در بر گرفته‌ است، چشم‌اندازهای تماشایی و رویایی را در مقابل بازدیدکنندگان قرار می‌دهد، شاید همین عامل باعث شده است تا همواره مقصد محبوبی برای توریست‌ها و عاشقان طبیعت گردی باشد.

شما با گشت و گذاری که در این منطقه دارید با نشستن در کنار این سد طبیعی که فضای دیدنی آن با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست، لذتی را تجربه می‌کنید که تا مدت‌ها شیرینی آن روحتان را می‌نوازد. برای آنکه لذت سفرتان به چگنی و سد دوگر بیشتر شود، می‌توانید با استفاده از امکانات قایق سواری که در آنجا وجود دارد، خودتان را به میان دریاچه برسانید و از زاویه‌ای دیگر به تماشای زیبایی های این دریاچه زیبا بنشینید و یک گردش به یاد ماندنی را برای خود و همراهانتان خلق سازید.

همچنین این دریاچه به خاطر داشتن مامن امن هر ساله میزبان تعدادی از جانوران آبزی و پرندگان بومی و مهاجر است و همین عامل باعث شده طرفداران و عاشقان پرنده نگری هر ساله با اشتیاق فراوان از نقاط مختلف ایران راهی این سفر پر هیجانی شوند و از دیدن پرندگان و گرفتن عکس‌های یادگاری زیبا از آن‌ها با کوله باری از عکس‌های خاص راهی مقصدشان شوند. 

 

کپی