اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

تلاش‌های مؤثر برای توسعه راهیان نور در سطح بین‌الملل

تلاش‌های مؤثر برای  توسعه راهیان نور در سطح بین‌الملل

فرمانده قرارگاه تخصصی راهیان نور بین‌الملل گفت:اطمینان و استحکام بخشیدن به قلب جوانان نسبت به انقلاب اسلامی استراتژی امام (ره) بود که امروز با راهیان نور در حال تحقق است.

نشست قرارگاه تخصصی راهیان نور بین‌الملل  با ریاست معز خادم حسینی فرمانده این قرارگاه، اعضای اصلی این قرارگاه و نمایندگان دستگاه‌های کشوری و لشکری در ستاد مرکزی راهیان نور کشور برگزار شد.

فرمانده قرارگاه راهیان نور بین الملل در ابتدای این نشست با بیان اینکه راهیان‌نور به عنوان محور گردشگری تعالی‌بخش مطرح است بیان کرد: خوشبختانه گسترش راهیان نور در میان نسل جوان کاملاً قابل مشاهده است. اطمینان و استحکام بخشیدن به قلب جوانان نسبت به انقلاب اسلامی استراتژی امام (ره) بود که امروز با راهیان نور در حال تحقق است.

خادم حسینی با تاکید بر گسترش اقدامات موثر در تعمیق فرهنگ دینی و دفاع مقدس گفت: راهیان نور حرکتی برای ثابت کردن حقانیت جمهوری اسلامی ایران در نبرد با مستکبرین بود که خوشبختانه امروز محقق شده است. گسترش راهیان نور امروز کمک به دولت تلقی می‌شود چون زمینه را برای گردشگری به وجود می‌آورد.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته برای توسعه راهیان نور در سطح بین‌الملل تلاش‌های موثری کرده بودیم اما برای تحقق کامل اهداف لازم بود با حضور متولیان بحث گردشگری و راهیان نور اقدام جدی‌تری را انجام دهیم که از سال گذشته قرارگاه تخصصی بین‌الملل بنیان گذاشته شد و تا امروز اقدامات خوبی صورت گرفته است.

خادن حسینی علت ایجاد این قرارگاه را برقراری ارتباط مناسب با زائرین بین‌المللی عنوان کرد و یادآور شد: مبادله زائرین بین‌المللی در این قرارگاه دنبال می‌شود تا بتوانیم حرف‌هایمان را که نشان‌ دهنده حقانیت جمهوری اسلامی است را به گوش جهانیان برسانیم.

تشکیل کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی دستور کار این قرارگاه بود که در این نشست، کمیته اسناد و پژوهش‌های بین المللی دفاع مقدس با فعالیت ۶ کارگروه شناسایی و گردآوری اسناد، پژوهش و تولید محتوا، کارگروه ترجمه (نهضت ترجمه)، کارگروه انتشار و نمایشگاه، کارگروه رسانه و فضای مجازی و کارگروه همایش ها به بحث و بررسی گذاشته و به تصویب رسید.

ایسنا/‌

کپی