اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

عبور از تونل ضد کرونایی برای دیدار با پوتین

عبور از تونل ضد کرونایی برای دیدار با پوتین

بر اساس گزارش رسانه‌های روسیه،‌ هر کسی که قصد ملاقات با رئیس جمهور روسیه در اقامتگاه رسمی‌اش را داشته باشد باید از داخل یک محفظه ضدعفونی ویژه عبور کند.

تلویزیون دولتی روسیه گزارش کرد، در راستای تدابیر مربوط به محافظت از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در برابر بیماری کروناویروس جدید، یک تونل ضدعفونی ویژه در نزدیکی اقامتگاه رسمی او در حومه شهر مسکو استقرار یافته و هر کسی که قصد ملاقات با او را در این اقامتگاه داشته باشد باید از این تونل گذر کند.

طبق گزارش خبرگزاری ریانووستی، این تونل ویژه توسط یک شرکت روسیه‌ای مستقر در شهر پنزا تولید شده و در محل اقامتگاه رسمی پوتین موسوم به  "نُوو-اوگاریُوو" در حومه مسکو نصب شده است.

در تصاویری که خبرگزاری ریانووستی از این تونل ضدعفونی ویژه منتشر کرده، مردمی که ماسک به صورت دارند با پاشیده شدن  مواد ضدعفونی کننده از سقف و جوانب از این تونل عبور می کنند.

این خبرگزاری روسیه‌ای درگزارش خود نوشته که ابری از این مایع ضدعفونی کننده، البسه و اعضای بالایی بدن مردم را می‌پوشاند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی پوتین ماه آوریل اعلام کرده بود، هر کسی که بخواهد شخصا با ولادیمیر پوتین ملاقات داشته باشد از قبل تست ابتلا به کرونا می دهد. یک ماه بعد پسکوف اعلام کرد که خود او نیز به کروناویروس آلوده شده است.

روسیه تا کنون به رکورد ابتلای بالغ بر ۵۰۰ هزار تن به کرونا در این کشور رسیده که بعد از آمریکا و برزیل، سومین نرخ بالای ابتلا برای یک کشور درجهان محسوب می شود./ایسنا

کپی