اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

مدیر منتقد ترامپ در پنتاگون پستش را واگذار می‌کند

مدیر منتقد ترامپ در پنتاگون پستش را واگذار می‌کند

مدیر برنامه بودجه پنتاگون که سال گذشته قطع کمک‌های دولت ترامپ به اوکراین را زیر سوال برده بود تا پایان ماه جاری پست خود را ترک می‌کند.

به نقل از پایگاه هیل، بر طبق یک بیانیه پنتاگون، الن مک‌کاسکر که از تابستان سال گذشته تا کنون به عنوان مدیر موقت برنامه بودجه پنتاگون مشغول به کار بوده رسما از سمتش استعفا داده و ۲۶ ژوئن را به عنوان روز آخر کاری خود تعیین کرده است.

مک کاسکر در جریان مناقشه اعمال فشار دونالد ترامپ بر دولت اوکراین برای انجام تحقیقات درباره جو بایدن و پسرش، گرو گرفتن کمک های نظامی به این کشور را زیر سوال برده بود.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای ضمن کناره‌گیری مک کاسکر گفت: الن مک‌کاسکر از زمان پیوستنش به وزارت دفاع آمریکا به شکلی خستگی ناپذیر تلاش کرده تا تضمین کند فرآیندهای بودجه‌ای و حسابرسی ما ارزش کامل را به مالیات دهنده بدهد در حالی که همزمان الزامات امنیتی بزرگ ملت ما و زنان و مردانی که شایسته آن هستند را برآورده سازد.

او خاطر نشان کرد: من از بابت فداکاری‌های او برای خدمت دولتی و مشارکتهای او در امور وزارتخانه قدردان بوده و بهترین آرزوها را برای آو در برنامه‌های آینده‌اش دارم.

جزئیات بیشتری در خصوص استعفای او مطرح نشده است.

ماه نوامبر گذشته، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا رسما مک‌کاسکر را به عنوان نامزد مدیر امور مالی پنتاگون تعیین کرد اما اوایل ماه مارس بعد از گزارشهایی در مورد اینکه او معلق ساختن کمکهای نظامی به اوکراین را زیر سوال برده این نامزدی را لغو کرد.

مناقشه مربوط به گرو نگه داشتن ۳۹۱ میلیون دلار کمک امنیتی اوکراین از جانب دولت ترامپ به منظور وادار کردن این کشور به انجام تحقیقات درباره فساد احتمالی مرتبط با پسر جو بایدن، رقیب دموکرات او در انتخابات ۲۰۲۰، منجر به راه افتادن فرآیند استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا شد هر چند که در پایان این فرآیند ماه فوریه در مجلس سنا، ترامپ از اتهاماتش شامل سواستفاده از قدرت و مانع ایجاد کردن برای فعالیت کنگره تبرئه شد.

گزارش شده که مک‌کاسکر نسبت به قانونی بودن اقدام دولت ترامپ در ندادن کمکهای امنیتی به اوکراین اظهار نگرانی کرده بود./ایسنا

کپی