اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

گانتس تاریخ اجرای طرح الحاق کرانه باختری را اعلام کرد

گانتس تاریخ اجرای طرح الحاق کرانه باختری را اعلام کرد

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی این رژیم از اول ماه آتی میلادی (ژوئیه) به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری معا، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در کمیته یهودی-آمریکایی اظهار کرد که تل‌آویو اجرای حاکمیت در کرانه باختری و طرح الحاق را از اول ماه آتی میلادی آغاز خواهد کرد.

گانتس در ادامه مدعی شد: این طرح مهم رویکردی واقع‌گرا با راهی که بتوان از طریق آن آینده‌ای با ثبات را در منطقه ایجاد کرد، ارائه می‌دهد و قصد دارم تا جایی که امکان دارد و با احساس مسؤولیت بالایی این طرح را به پیش ببرم.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: باید بر اساس این طرح عمل کنیم و این کار را با هماهنگی شرکای منطقه‌ای و البته شرکای بومی خود به اتفاق آرا و با هماهنگی کامل و نیز قبول حمایت آمریکا انجام دهیم.

تل‌آویو پیشتر اعلام کرده بود که قصد دارد شهرک‌های صهیونیست نشین در کرانه باختری و منطقه استراتژیک غور اردن را به اراضی خود ملحق کند و این همان اقدامی است که در طرح پیشنهادی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که اواخر ژانویه گذشته اعلام شد، نیز عنوان شده بود./ایسنا

کپی