اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

جزئیات تازه از درگیری مرزبانان بانه با قاچاقچیان مشروبات الکلی

جزئیات تازه از درگیری مرزبانان بانه با قاچاقچیان مشروبات الکلی

به دنبال درگیری مرزبانان ناجا در بانه با قاچاقچیان، یکی از مأموران به درجه رفیع شهادت نائل شد.

 سردار «علیرضا مرزبانی» فرمانده مرزبانی استان کردستان در تشریح این خبر اظهار داشت: در اجرای تشدید اقدامات کنترلی و انسداد مرز و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مرزبانان استان در هنگ مرزی بانه نسبت به پوشش معابر و خلأهای مرزی اقدام کردند.

وی افزود: در یکی از این مأموریت‌ها ظهر روز گذشته مرزبانان حین کنترل و پایش نوار مرزی با کاروان قاچاقچیان مسلح حامل مشروبات الکلی مواجه شدند.

فرمانده مرزبانی استان کردستان ادامه داد: مرزبانان بلافاصله با اخذ موضع مناسب و اجرای کمین، عرصه را بر متجاوزان و قاچاقچیان تنگ کردند و قاچاقچیان که خود را در محاصر مرزبانان دیدند، با رها کردن محموله مشروبات سعی بر متواری شدن داشتند که مرزبانان در عملیاتی سریع و منسجم طی درگیری مسلحانه، موفق شدند سه نفر از قاچاقچیان را دستگیر کنند.

این مقام ارشد در مرزبانی کردستان با بیان اینکه یکی از افراد دستگیرشده از سرشبکه‌های اصلی قاچاق مشروبات بوده است، گفت: مرزبانان در پاک‌سازی محل، محموله بزرگ مشروبات الکلی را کشف و مانع ورود این کالای قاچاق و ضد فرهنگی به کشور شدند؛ در این عملیات استواردوم «علی خلیلی» بر اثر درگیری با قاچاقچیان مجروح و به فیض عظمای شهادت نائل شد.

فرمانده مرزبانی استان کردستان ضمن قدردانی از مردم انقلابی و ولایتمدار استان کردستان به‌ویژه مرزنشینان، ماموستا‌های منطقه، ریش‌سفیدان و معتمدان که خود مرزداران واقعی هستند، خاطرنشان کرد: متأسفانه معدود افراد فریب‌خورده‌ای اقدام به تردد غیرمجاز در حریم ممنوعه مرز کرده و گا‌هی نسبت به جابه‌جایی کالای قاچاق نیز اقدام می‌کنند و به تذکرات و هشدار‌ها و مقررات مرزی پایبند نیستند.

سردار مرزبانی تأکید کرد: هرکسی حریم ممنوعه مرز را نقص کند با قوه قهریه مرزبانان مواجه خواهد شد./ دفاع پرس 

 

کپی