اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

توقیف 80 کیلوگرم شیشه و تریاک در پایتخت

توقیف 80 کیلوگرم شیشه و تریاک در پایتخت

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ از کشف 80 کیلوگرم شیشه و تریاک در دو عملیات پلیسی خبر داد.

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند گفت:‌ مدتی قبل با دریافت گزارشی از منابع خبری، مأموران پلیس از قصد زوجی جوان برای قاچاق موادمخدر به پایتخت باخبر شده و پس از اطمینان از گزارش واصله و هماهنگی با مقام قضایی این زوج قاچاقچی را تحت نظر قرار دادند.

وی ادامه داد:‌ در جریان تحقیقات مأموران مشخص شد که این زوج اقدام به خرید موادمخدر از نوع تریاک کرده و قصد دارند تا آن را به تهران منتقل کنند. در همین راستا نیز ماموران متوجه شدند زوج مذکور می‌خواهند در پوشش سفر خانوادگی و با یک دستگاه سواری پژو 405 موادمخدر را به مقصد برسانند.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ افزود: ماموران با تعقیب خودروی مذکور آن را در مسیر قم به تهران شناسایی و متوقف کردند که در جریان آن این زوج دستگیر و در بازرسی از خودوریشان نیز 30 کیلو و 260 گرم تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، کشف و ضبط شد.

حسنوند همچین به عملیات دیگر ماموران پلیس و کشف 50 کیلوگرم مخدر صنعتی شیشه اشاره کرد و گفت:‌ ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران با انجام رصدهای اطلاعاتی متوجه شدند که یکی از قاچاقچیان با همکاری دو نفر دیگر به یکی از شهرهای مرزی شرق کشور رفته و پس از تهیه مخدر شیشه قصد انتقال آن را به تهران دارد.

وی با بیان اینکه در همین راستا هماهنگی با مقام قضایی انجام شد، افزود: در ادامه تحقیقات مشخص شد که قاچاقچیان بنا دارند تا این مواد را با یک دستگاه خودروی سواری ساینا به پایتخت انتقال دهند که به همین دلیل مراقبت‌های پلیسی انجام شده و در حالی که متهمان وارد تهران شده بودند، خودرویشان در بزرگراه آزادگان محدوده بزرگراه امام علی (ع) شناسایی و متوقف شد.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر پایتخت با اشاره به توقیف خودرو و دستگیری متهمان اظهارکرد:‌ در بازرسی از خودروی متهمان 50 کیلو و 200 گرم مخدر صنعتی شیشه که داخل خودرو جاسازی شده بود، کشف و ضبط شد.

حسنوند افزود: در مجموع دو عملیات پنج نفره دستگیر شدند که برای آنان پرونده‌ای تشکیل شده و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند./ ایسنا 

کشف 14 کیلو حشیش در دیلم

 

کپی