اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

هزاران نفر در نیویورک در همبستگی با سیاهپوستان تجمع کردند

هزاران نفر در نیویورک در همبستگی با سیاهپوستان تجمع کردند

در ادامه اعتراض‌ها به قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست آمریکایی، هزاران نفر در بخش قدیمی نیویورک برای ابراز همبستگی با جامعه سیاهپوستان دست به تجمع اعتراض‌آمیز زدند.

به گزارش روز دوشنبه تارنمای «نیویورک پست»، این عده از معترضان با پوشیدن لباس سفید و تجمع در محوطه بیرونی موزه بروکلین که یکی از بخش‌های قدیمی شهر نیویورک به شمار می‌رود، به نشانه همبستگی با جامعه سیاهپوستان آمریکایی، دست به اعتراض زدند.
جمعیت بسیار زیاد از معترضان سفیدپوش نیویورکی در حالی در این بخش از شهر حضور یافتند که هم‌زمان در محله منهتن نیز حدود هزار نفر در حمایت از اینکه «جان سیاهپوستان اهمیت دارد» دست به تظاهرات اعتراض‌آمیز زده بودند.

براساس این گزارش، معترضان در حالی دیروز (یکشنبه ۲۵ خرداد) در دو سوی شهر نیویورک به خیابان‌ها آمدند که جمعه گذشته (۲۳ خردادماه) فرماندار نیویورک درباره شدت گرفتن ابتلا به ویروس کرونا هشدار داده و در توئیتی نسبت به جریمه معترضانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند خبر داده بود.

۱۶ روز است سراسر آمریکا شاهد اعتراض‌های خیابانی علیه رفتار خشونت‌بار و نژادپرستانه پلیس این کشور علیه رنگین‌پوستان در آمریکاست که با قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس در پنجم خرداد ماه جرقه آن زده شد./ایرنا

کپی