اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

ادعای تازه مدیرکل آژانس اتمی / تهران اجازه بازرسی از برخی مکان‌ها را نمی‌دهد

ادعای تازه مدیرکل آژانس اتمی / تهران اجازه بازرسی از برخی مکان‌ها را نمی‌دهد

مدیر کل آژانس اتمی با تکرار ادعای اجازه ندادن ایران به بازرسان آژانس برای دسترسی به 2 مکان، مدعی شد تهران همچنین از گفت‌وگو در این باره امتناع می‌ورزد.

«رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تکرار اتهامات بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد تهران اجازه بازرسی از برخی مکان‌ها را نمی‌دهد.

خبرنگار شبکه «کان‌نیوز» به نقل از گروسی نوشت: «ایران برای چهار ماه است که به ما اجازه دسترسی به دو مکان را نداده و تقریبا برای یک سال نیز در مباحثات محتوایی برای شفاف‌سازی درباره سوالات حول مواد هسته‌ای اعلام‌نشده و فعالیت‌های هسته ای اعلام نشده همکاری نکرده است».

بر این اساس، گروسی این ادعاها را در نشست امروز (دوشنبه) شورای حکام آژانس اتمی به زبان آورده است.

جزئیات بیشتری از این نشست یا صحبت‌های گروسی هنوز منتشر نشده است.

پیشتر «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در صفحه توئیتر خود با اشاره به ویدئوکنفرانسی بودن این نشست، نوشته بود: «نشست مجازی شورای حکام آژانس اتمی برای ساعت ۱۰ صبح روز پانزدهم ژوئن برنامه‌ریزی شده است».

این در حالی است که «لارنس نورمن» خبرنگار نشریه «وال‌استریت‌ژورنال» مستقر در بروکسل روز جمعه در صفحه توئیتر خود از تلاش آمریکا برای صدور قطعنامه‌ای علیه ایران از طریق نشست روز دوشنبه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داده بود./ 

کپی