اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

نماینده روسیه : رأی‌گیری در شورای حکام به صورت مجازی نخواهد بود

نماینده روسیه : رأی‌گیری در شورای حکام به صورت مجازی نخواهد بود

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در توییتی ضمن اعلام خبر آغاز نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که موضوع اصلی آن برنامه هسته‌ای ایران است، اعلام کرد در این نشست مجازی رای‌گیری انجام نخواهد شد.

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در توییتی از آغاز نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد.

اولیانوف نوشت: جلسه شورای حکام آژانس آغاز شده است. این جلسه به صورت مجازی برگزار خواهد شد، اما اگر نیاز به تصمیم‌گیری در صورت نبود اجماع باشد، رئیس جلسه یک نشست حضوری را طبق رویه‌های عادی تشکیل خواهد داد. رای‌گیری به صورت مجازی نخواهد بود. تصمیم درست این است.

او همچنین در توییتی دیگر فضای این نشست را به دلیل برگزار شدن آن به صورت مجازی غیرعادی توصیف کرد.

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این نشست با تکرار اتهامات بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد تهران اجازه بازرسی از برخی مکان‌ها را نمی‌دهد.

خبرنگار شبکه «کان‌نیوز» به نقل از گروسی نوشت: «ایران برای چهار ماه است که به ما اجازه دسترسی به دو مکان را نداده و تقریبا برای یک سال نیز در مباحثات محتوایی برای شفاف‌سازی درباره سوالات حول مواد هسته‌ای اعلام‌نشده و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده همکاری نکرده است».

«لارنس نورمن» خبرنگار نشریه «وال‌استریت‌ژورنال» مستقر در بروکسل روز جمعه در صفحه توئیتر خود از تلاش آمریکا برای صدور قطعنامه‌ای علیه ایران از طریق نشست امروز شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داده بود. / فارس

کپی